Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWywiad z prezesem (kandydatem) sfinansowany z pieniędzy publicznymi

Wywiad z prezesem (kandydatem) sfinansowany z pieniędzy publicznymi

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 24 maj 2019 17:06

W regionalnym wydaniu Gazety Wyborczej na trzeciej stronie ukazał się sponsorowany wywiad z prezesem Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michałem Korolko, który jest także kandydatem z list Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Wywiadu nie sponsorował jednak kandydat, ani komitet wyborczy, lecz jak wynika z oznaczeń jest to promocja funduszy europejskich, finansowana przez województwo.

Zdarzył się nam taki zbieg okoliczności, że akurat rozmowa sponsorowana z prezesem TARR ukazała się w ostatni dzień kampanii wyborczej. Zapewne pojawi się także tłumaczenie, że kandydowanie prezesa TARR w wyborach, nie ma nic wspólnego z pełnieniem funkcji w zarządzie. Takie tłumaczenie sprawi, że trudno będzie zarzucić naruszenie jakiś przepisów. Inna kwestia jest taka czy takie działanie jest moralne.

 

 

Najbardziej sprawa uderzy bowiem w konkurentów Korolki z listy Koalicji Europejskiej, którzy akurat nie prezesują żadnej spółce samorządowej, która może się promować z funduszy europejskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)