Jesteś tutaj: HomeEurowyborySolidarna Polska nie ma na razie lidera do PE

Solidarna Polska nie ma na razie lidera do PE

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 02 luty 2014 14:00

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja europejska Solidarnej Polski , na której przedstawiono kilku liderów list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na chwilę obecna nie wiadomo jednak kto otworzy listę w kujawsko-pomorskim.

 

Liderem listy w Warszawie będzie europoseł Jacek Kurski, w mazowieckim Ludwik Dorn, Małopolsce przewodniczący partii Zbigniew Ziobro, na Śląsku europoseł Tadeusz Cymański, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie posłanka Beata Kempa, w Wielkopolsce poseł Andrzej Dera, a w zachodniopomorskim poseł Paweł Jaki.

 

Dla pozostałych regionów, w tym województwa kujawsko-pomorskiego, brakuje wyrazistych liderów, stąd też na chwilę obecną partia Zbigniewa Ziobry nie ma kandydata. Największe szansę na jedynkę z lokalnych działaczy ma postać zastępcy prezydenta Inowrocławia Ireneusza Stachowiaka, który w 2009 roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.   

 

Jedynym pewnym kandydatem, który wystartuje w kujawsko-pomorskim z tzw. ,,jedynki" jest europoseł Janusz Zemke, który ma otworzyć listę Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Inne partie na chwilę obecnąnie chcą zdradzać swoich kart wyborczych, albo po prostu nie mają jeszcze kandydatów. Wybory odbędą się jednak już w maju. 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021