Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPalikot zsyła nam ,,spadochroniarza”

Palikot zsyła nam ,,spadochroniarza”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 05 luty 2014 15:02

Działaczka feministyczna Kazimiera Szczuka otworzy w kujawsko-pomorskim listę wyborczą Europy Plus i Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego.  Całe życie związana była ona głównie z Warszawą.

 

Kazimiera Szczuka jest obecnie członkiem partii Zieloni 2004, która wchodzi w skład koalicji Europy Plus. Aktywnie działa w ruchach kobiecych, pracuje także jako krytyk literacki i historyk literatury. W przeszłości prowadziła popularny teleturniej telewizyjny ,,Najsłabsze ogniwo”.

 

Informacje o starcie Szczuki z naszego okręgu przekazał Janusz Palikot w czasie  konferencji w Warszawie.  Palikot zapowiedział także, że na listach wyborczych będzie zachowany pełen parytet.

 

- Bez tych kobiet nie było by możliwe zbudowanie koalicji Europy Plus, jako partii parytetu i suwaka. Nie byli byśmy w 2011 roku w parlamencie z naszym programem, aby one heroicznie nie przetarły trasy - mówił o swoich kandydatach Janusz Palikot.

 

- W  tej chwili musimy wchodzić na te listy, które stwarzają nam szanse, dają równości i uwalniają  nas od tego lęku od oparów testosteronu, który ciągle w polskim parlamencie się unosi – wyjaśnia Kazimiera Szczuka. 

 

Czas pokaże czy decyzja Janusza Palikota jest właściwa. W naszym województwie bowiem wielu mieszkańców negatywnie postrzega tzw. ,,spadochroniarzy”, chociażby z powodu europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, który mimo iż został wybrany z tego województwa, niespecjalnie się interesuje regionalnymi problemami.

 

Na dzisiaj wiemy już, że liderem listy SLD w kujawsko-pomorskim będzie Janusz Zemke, z drugiego miejsca wystartuje zaś radna sejmiku z Bydgoszczy Elżbieta Krzyżanowska. PSL stawia zaś na Eugeniusza Kłopotka.  

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10