Jesteś tutaj: HomeEurowyboryGowin zakończył zbiórkę w kujawsko-pomorskim

Gowin zakończył zbiórkę w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 27 marzec 2014 22:49

Lider Polski Razem poseł Jarosław Gowin na Facebook-u informuje, że już w trzech okręgach zebrał wymaganą do rejestracji list liczbę podpisów, czyli 10 tys. M.in. w województwie kujawsko-pomorskim.

Dzisiaj już w trzech okręgach osiągnęliśmy założoną liczbę podpisów: po 13 000 podpisów mamy w okręgach podkarpackim i kujawsko-pomorskim, 12 000 w małopolsko-świętokrzyskim. Kolejne okręgi zbliżają się do osiągnięcia założonych limitów. Bardzo prosimy Was o wsparcie na ostatniej prostej zbiórki! – informuje na Facebook-u Jarosław Gowin.

 

Jeżeli ta wypowiedź jest zgodna z faktami świadczy to, że w naszym województwie są jedne z lepiej zorganizowanych struktur Polski Razem, gdyż okręg wyborczy obejmujący kujawsko-pomorskie jest liczącym najmniej mieszkańców.

 

We wtorek około 40-tu działaczy Solidarnej Polski z Bydgoszczy odeszło do partii Gowina. Goszczący tego dnia nad Brdą europoseł Zbigniew Ziobro twierdził, że Polska Razem może nie zarejestrować w ogóle list z powodu słabych struktur, co miało uzasadniać podbieranie działaczy Solidarnej Polsce.

 

Lider struktur Polski Razem w okręgu bydgoskim Andrzej Walkowiak uznał to za wielki absurd.

 

Żeby zarejestrować komitet we wszystkich okręgach, wystarczy zebrać po 10 tys. podpisów w 7 z okręgów.

 

Liderem kujawsko-pomorskie listy Polski Razem będzie prawnik Maciej Marzec z Bydgoszczy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj