Jesteś tutaj: HomeEurowyboryJak to jest z tymi 200 tys. podpisów Solidarnej Polski?

Jak to jest z tymi 200 tys. podpisów Solidarnej Polski?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 10 kwiecień 2014 12:32

Dobry tydzień temu w Sejmie miała miejsce konferencja prasowa Solidarnej Polski, gdzie obwieszczono sukces zebrania już w skali kraju ponad 200 tys. podpisów. Partia Zbigniewa Ziobro zapowiedziała gotowość do rejestracji we wszystkich okręgach. Mijały dni, a żadna lista wyborcza tej partii nie została zarejestrowana.

Już w ubiegłą środę przedstawiciele innych komitetów dawali nam do zrozumienia, że nie wierzą w taki wynik tej partii. Podobne opinie wyrażali bydgoscy działacze SP, którzy dwa tygodnie temu z powodu antybydgoskiej polityki wojewódzkich struktur partii przeszli do Polski Razem.

 

Nie udało nam się dodzwonić do biura Solidarnej Polski w Warszawie, aby dowiedzieć się kiedy planowana jest rejestracja list. Na chwilę obecną KW Solidarnej Polski nie zarejestrował listy w żadnym okręgu.

 

Dla porównania uważana za głównego konkurenta SP partia Jarosława Gowina zarejestrowała w tym czasie już 8 list co oznacza, że w pozostałych 5 okręgach, zgodnie z ordynacją wyborczą, kandydaci mogą być rejestrowani bez podpisów poparcia.

 

Goszczący dwa tygodnie temu w Bydgoszczy Zbigniew Ziobro twierdził, że Polska Razem nie jest wstanie zebrać podpisów. Na chwilę obecną jednak to partia Gowina zarejestrowała listy w większości okręgów, a partia Ziobry nie zarejestrowała jeszcze żadnego kandydata.

 

Docierają do nas informacje, że cały czas trwa szeroka zbiórka podpisów dla Solidarnej Polski na Podkarpaciu.

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021