Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPO i SLD zarejestrowało listy wyborcze w kujawsko-pomorskim

PO i SLD zarejestrowało listy wyborcze w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 11 kwiecień 2014 17:51

Już sześć komitetów zarejestrowało listy z kandydatami w okręgu nr 2 obejmującym całe województwo kujawsko-pomorskie. SLD przed wejściem biura wyborczego zaprezentowało zebranych w regionie prawie 30 tys. podpisów, czyli trzykrotnie więcej niż wymagają przepisy wyborcze. W skali kraju jest to ponad 500 tys. podpisów.

 

- Nasi kandydaci są stąd, a nie przysłani w teczce – podkreślał przed rozpoczęciem rejestracji Krystian Łuczak, przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur SLD. Towarzyszyli mu działacze partyjni m.in. posłanka Anna Bańkowska oraz kandydaci Elżbieta Krzyżanowska i Maciej Makowski. Liderem listy wyborczej SLD jest obecny europoseł Janusz Zemke.

 

W piątek zarejestrowano także listę Platformy Obywatelskiej, którą otwiera były wicepremier Jan Vincent Rostowski.

 

Mamy zatem w kujawsko-pomorskim zarejestrowanych już 6 komitetów, wcześniej PKW przyjęło listy – Polski Razem, Nowej Prawicy, Europy Plus-Twojego Ruchu i PSL.

 

W skali kraju 5 komitetów ma zarejestrowanych 7 lub więcej list, co oznacza, że przy rejestracji kolejnych okręgach nie trzeba weryfikować zebrania 10 tys. podpisów – Europa Plus-Twój Ruch, Platforma Obywatelska, Polska Razem, Ruch Narodowy oraz Nowa Prawica.

 

Na chwilę obecną w żadnym okręgu nie zarejestrowała się Solidarna Polska. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało rejestrację tylko w jednym okręgu - we Wrocławiu.

 

Ostatnim dniem kiedy będą rejestrowani kandydaci jest wtorek.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy