Jesteś tutaj: HomeEurowyboryRostowski na konwencji o zielonej wyspie i zagrożeniu rosyjskim

Rostowski na konwencji o zielonej wyspie i zagrożeniu rosyjskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 13 kwiecień 2014 00:11

W Sopocie odbyła się w sobotę konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej z udziałem premiera Donalda Tuska oraz kandydatów tej partii ubiegających się o mandat europoselski. Lider kujawsko-pomorskiej listy Jan Vincent Rostrowski podkreślał niebezpieczne położenie w jakim znalazła się Polska.

- Polska między Niemcami a Rosją, Polska między Wschodem a Zachodem jest Polską narażoną na utratę niepodległego bytu. Polska niepodległa to Polska Unii Europejskiej, to Polska w NATO, to Polska aktywnie działająca na rzecz integracji Europy a nie dezintegracji Europy, i to wszyscy muszą wreszcie zrozumieć – jasno podkreślał premier Donald Tusk.

 

- Od uzyskania przez Polskę wolności 20 lat temu żadna formacja nie musiała sprostać takim wyzwaniom jak Platforma Obywatelska – wyjaśniał były minister finansów, obecnie kandydat z naszego województwa Jan Vincent Rostowski -W 2008 roku rozpoczął się największy kryzys gospodarczy na świecie. Przeszliśmy przez niego nie tylko jako zielona wyspa, ale także jako kraj, który doznał w Europie największego wzrostu gospodarczego.

 

Po tych słowach na sali rozległy się oklaski.

 

Dzisiaj grozi nam obalenie międzynarodowego porządku prawnego, który zapewnił spokój w Europie na ćwierć wieku od upadku komunizmu. Dzisiaj musimy zapewnić jedność Europy i całego zachodu euroatlantyckiego w obliczu zbrojnej agresji na wschodzie – zaznaczał Rostowski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31