Jesteś tutaj: HomeEurowyboryDziewięć komitetów powalczy o miejsca w Parlamencie Europejskim

Dziewięć komitetów powalczy o miejsca w Parlamencie Europejskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 16 kwiecień 2014 00:04

Właściwie do ostatniego momentu ważył się los udziału w tych wyborach Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Partii, która jako pierwsza zapowiedziała zebranie podpisów i gotowość do rejestracji, a tak naprawdę wszelkich czynności dokonała w ostatnich godzinach.

Wtorek był ostatnim dniem, w którym komitety mogły zarejestrować swoje listy wyborcze, stąd też dyżury Okręgowych Komisji Wyborczych prowadzone były do samej północy. Z rana Solidarna Polska była zarejestrowana tylko w 4 okręgach, stąd też nie było pewności czy partia Zbigniewa Ziobro zdąży zarejestrować się w terminie.

 

Około godziny 15:00 Solidarna Polska zarejestrowana była już w 7 okręgach, co dawało tej partii prawo do rejestracji bez konieczności okazywania podpisów poparcia. Mniej więcej dwie godziny później SP zarejestrowała się także w Bydgoszczy, choć procedurę rejestracji lider listy Ireneusz Stachowiak rozpoczął już w sobotę – do wtorku usuwane były jednak braki formalne. Około godziny 20:00 partia ta zarejestrowała się już we wszystkich okręgach, czyli na 4 godziny przed końcem czasu. Ostatniej rejestracji dokonano w województwie pomorskim.

 

Pozostałe komitety wyborcze formalności w kujawsko-pomorskim zarejestrowały się już wcześniej. Łącznie mieszkańcy naszego województwa będą mieli do wyboru 90 kandydatów z 9 list – Polski Razem (lider Maciej Marzec), Nowej Prawicy (Jacek Kostrzewa), Europy Plus-Twojego Ruchu (Kazimiera Szczuka), Polskiego Stronnictwa Ludowego (Eugeniusz Kłopotek), Sojuszu Lewicy Demokratycznej-Unii Pracy (Janusz Zemke), Platformy Obywatelskiej (Jacek Rostowski), Prawa i Sprawiedliwości (Kosma Złotowski) oraz Ruchu Narodowego (Marta Cywińska).

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021