Jesteś tutaj: HomeEurowyboryCzy kandydaci będą mieli odwagę przyjść na debatę ekspercką?

Czy kandydaci będą mieli odwagę przyjść na debatę ekspercką?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 17 kwiecień 2014 14:02

Nadwiślański Związek Pracodawców ,,Lewiatan” oraz NSZZ ,,Solidarność” zapraszają kandydatów do Parlamentu Europejskiego na debatę poświęconą rzeczywistemu programowi gospodarczemu oraz problemom regionu. Gospodarzem dyskusji będzie biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

- Zauważyć można, że kandydaci unikają rozmów na tematy dotyczące problemów województwa kujawsko-pomorskiego, na rzecz tematów dużo mniej ważnych – wyjaśniał Leszek Walczak z NSZZ Solidarność. W jego opinii najbardziej rzeczowych tematów unikają – były wicepremier Jan Vincent-Rostowski i Kazimiera Szczuka.

 

- Co innego wygłaszać swoje poglądy na zorganizowanym przez siebie spotkaniu, a co innego odpowiadać merytorycznie na konkretne pytania ekspertów – dodaje Walczak.

 

Natomiast Roman Rogalski z Lewiatana liczy, że w czasie tej dyskusji będzie można porozmawiać z kandydatami o problemach trapiących przedsiębiorców.

 

Debata odbędzie się 12 maja w bibliotece UKW. Podzielona ma być na 4 dyskusje panelowe, w czasie których pytania zadawać będą eksperci Solidarności i Lewiatana oraz studenci.

 

Na debatę organizatorzy zapraszają komitety mające swoją reprezentacje parlamentarną, czyli nie będzie ona do końca pluralistyczna.

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021