Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKorespondenci ocenili europosłów

Korespondenci ocenili europosłów

Napisane przez  Redakcja / Rzeczpospolita Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 22 kwiecień 2014 15:06

Dziennik ,,Rzeczpospolita” w oparciu o oceny dziennikarzy, którzy przekazują relacje z sesji Parlamentu Europejskiego z Brukseli i Strasburga do kraju, opublikował ranking europosłów. Najwyżej z naszego regionu uplasował się w nim Janusz Zemke.

W rankingu wygrał europoseł PiS Konrad Szymański, który w wielu kwestiach wyraża poglądy eurosceptyczne, zdaniem polskich korespondentów cechuje go duża pracowitość. Doceniono, iż podejmował realne działania i szukał koalicji, dla zablokowania niekorzystnych dla polski zapisów dotyczących tzw. paktu klimatycznego, a także dużo energii poświęcił kwestii gazu łupkowego. Średnia ocena wystawiona Szymańskiemu to – 9,10 na 10.

 

Wysoko doceniono także działalność europosłanki Danuty Hubner, której udało się zwiększyć liczbę pieniędzy jakie trafią do dyspozycji Polski w latach 2014-2020. Jej średnia ocena wyniosła – 8,90. Kolejne dwie lokaty należą do posłów PO Jacka Saryusza-Wolskiego oraz Jana Olbrychta. Pierwszą piątkę zamyka były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wysoko doceniono także jednego z liderów partii Jarosława Gowina Polska Razem europosła Pawła Kowala, który znalazł się na siódmej lokacie. Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce należą do posłów PO.

 

Najwyżej ocenianym przez korespondentów parlamentarzystą z kujawsko-pomorskiego jest Janusz Zemke. Zajął on 19 pozycję, zaraz za europosłem Markiem Migalskim. Średnia ocena Zemke to 5,57. Co jak na debiutanta w PE nie jest na pewno wstydliwym wynikiem.

Europoseł Taduesz Zwiefka z oceną 5,38 uplasował się na 22 pozycji, zaś Ryszard Czarnecki (ocena: 4,2) na 34.

 

Najniżej oceniono europośłów Solidarnej Polski i niezrzeszonego Michała Kamińskiego. Przypadło im pięć ostatnich lokat w rankingu ,,Rzeczpospolitej”.

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021