Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPolska Razem pozywa Rostowskiego

Polska Razem pozywa Rostowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 30 kwiecień 2014 21:44

Zdaniem sztabowców Polski Razem Jarosława Gowina Jan Vincent Rostowski kłamał na antenie radia RMF FM twierdząc, że Unia Europejska narzuciła Polsce produkcję i emisję reklamówki poświęconej 10-leciu Polski w UE za 7 mln zł. Oczekują oni, że tę nieprawdę sprostuje w trybie wyborczym sąd.

Wydanie tak dużej kwoty przez rząd ze środków publicznych na promocję 10-lecia w Unii Europejskiej stało się w ostatnich dniach tematem numer jeden. We wtorek dopytywał o to na antenie radia RMF FM kandydata z naszego województwa Jana Vincenta Rostowskiego redaktor prowadzący audycję ,,Kontrwywiad”. Ten tłumaczył to wszystko wymogami unijnymi.

 

Proszę pamiętać - myślę, że musimy to jasno powiedzieć - to jest wymóg Unii Europejskiej, aby środki unijne były promowane. I proszę pamiętać jeszcze jedną rzecz. Unia Europejska, i nie mamy co się łudzić w tej sprawie, jest projektem politycznym, dlatego Unia Europejska oczekuje, że jak państwa na członkostwie zyskają, to obywatele będą o tym słyszeli – wyjaśniał Jan Vincent Rostowski.

 

Na pytanie redaktor, czy można było jednak zrobić to taniej przyznał - Nie, nie można. Tam są pewne kwoty wymagane.

Zdaniem europosła Marka Migalskiego z Polski Razem jest to ewidentne kłamstwo i wprowadzanie Polaków w błąd. W związku z powyższym w środę partia pozwała kandydata z kujawsko-pomorskiego w trybie wyborczym, czyli przyśpieszonym, przewidzianym prawnie na okres prowadzenia kampanii wyborczych. Jeżeli sąd ten wniosek uwzględni, to wyrok poznamy już w przyszłym tygodniu.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021