Jesteś tutaj: HomeEurowyborySolidarnej Polski Kodeks Wyborczej nie dotyczy?

Solidarnej Polski Kodeks Wyborczej nie dotyczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 05 maj 2014 22:52

W internecie pojawiły się amatorskie nagrania, na których inowrocławscy samorządowcy namawiają do głosowania na wiceprezydenta tego miasta Ireneusza Stachowiaka, lidera listy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Materiały filmowe nagrane są na terenie ratusza, czyli miejsca, które zgodnie z prawem wyborczym powinno być wolne od agitacji.

Znaleźliśmy dwa takie nagrania. Na jednym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w sali posiedzeń magistratu Maciej Szota, który jest także członkiem partii Solidarna Polska, apeluje o poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydatury wiceprezydenta Stachowiaka.

Na innym nagraniu podobny apel w korytarzu ratuszowym kieruje radny Janusz Radzikowski.

 

Zgodnie z artykułem 108 Kodeksu Wyborczego - Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów.

 

Zgodnie z artykułem 105 tej samej ustawy za agitację wyborczą uważa się - publiczne nakłanianie lub zachęcanie, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.

 

Co w pełni odzwierciedla treść spotów popierających kandydaturę lidera listy Solidarnej Polski.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021