Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPlakaty z Jędrzejczak klejone nielegalnie

Plakaty z Jędrzejczak klejone nielegalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 16 maj 2014 15:08

Kandydującego z drugiego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej medalistka olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak rozpoczęła kampanie wizerunkową w Bydgoszczy, zaklejając przy tym nielegalnie innych kandydatów.

 

Zarządzeniem z dnia 23 lutego prezydent Rafał Bruski wyznaczył na terenie Bydgoszczy 4 lokalizacje, na którym komitety wyborcze mogą bezpłatnie umieszczać materiały wyborcze (przed targowiskiem przy ulicy Pelpińskiej, przed targowiskiem przy ulicy Broniewskiego, na Starym Rynku i Placu Wolności). Jak wynika z tego zarządzenia, dla każdego komitetu przysługuje iloraz powierzchni tablicy podzielony przez liczbę zarejestrowanych komitetów (łącznie 9).

 

W centrum Bydgoszczy całe bezpłatne tablice wykorzystuje jeden komitet Platforma Obywatelska, bowiem obok nielicznych plakatów europosła Tadeusza Zwiefki, pozostałe miejsca w ciągu ostatnich godzin zaklejono plakatami Otylii Jędrzejczak.

 

Docierają do nas sygnały, że plakaty pływaczki znalazły się na komercyjnych nośnikach reklamowych, za które sztabowcy Jędrzejczak nie zapłacili, zaklejono natomiast plakaty innych kandydatów (głównie prof. Andrzeja Zybertowicza), który za ekspozycję swoich plakatów musiał zapłacić.

 

 

Na chwilę obecną nie wiemy, jakie kroki podejmie miasto, poszkodowani kandydaci oraz firma reklamowa, której nośniki były zaklejane.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.