Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPESA w 51% należy do Niemców?

PESA w 51% należy do Niemców?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 21 maj 2014 17:29

Zdaniem kandydata na europosła Kosmy Złotowskiego w niemieckich przetargach publicznych szanse na sukces mają tylko firmy z 51% kapitałem niemieckim. Czyżby to oznaczało, że PESA Bydgoszcz która wygrała dość duży przetarg dla Deutsche Bahn, jest firma niemiecką?

 

Co jest tutaj paradoksem, tak absurdalne stwierdzenie z ust polityka, padło w czasie konferencji prasowej z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, której celem było zarzucenie rządowi Donalda Tuska, że niedocenia bydgoskiej PESA kupując włoskie Pendolino.

 

Bydgoskiej firmy nie docenili jak widać także politycy Prawa i Sprawiedliwości, bowiem jesienią 2012 roku PESA podpisała rekordowy kontrakt na dostawę taboru dla kolei niemieckich. Przy tym firma ta reprezentuje polski kapitał a nie niemiecki. Zatem nie jest prawdą, że przetargi publiczne u naszych zachodnich przetargów wygrywają tylko firmy z przynajmniej 51% udziałem kapitału niemieckiego.

 

Kandydat chcący reprezentować kujawsko-pomorskie w Brukseli i Strasburgu zapewne nie sprawdził wszystkich faktów.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj