Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKampania wyborcza na ostatniej prostej

Kampania wyborcza na ostatniej prostej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 22 maj 2014 17:08

W przedostatni dzień kampanii wyborczej lokalni kandydaci postanowili poświęcić na oficjalne podsumowania. W trakcie tych konferencji prasowych pojawiły się apele o udział mieszkańców kujawsko-pomorskiego w niedzielnych wyborach.

 

Startujący z drugiego miejsca z listy Europy Plus – Twojego Ruchu poseł Łukasz Krupa odniósł się do haseł ze spotów kandydatów Platformy Obywatelskiej, którzy zapowiadają walę o rozwój gospodarczy kujawsko-pomorskiego.

 

- Platforma Obywatelska rządzi w naszym województwie od kilku już lat, ma swojego marszałka oraz prezydenta Bydgoszczy – wyjaśniał poseł Krupa – Mimo to jesteśmy jednym z najsłabszych województw pod względem gospodarczym.

 

Parlamentarzysta sugerował tym samym, że obiecywane są kolejne obietnice bez pokrycia. Krupa zaapelował także do mieszkańców, aby poszli w niedzielę 25 maja zagłosować, tłumacząc jak ważne dla naszego województwa znaczenia ma frekwencja.

 

Swoją kampanie wyborczą podsumował także poseł PiS Kosma Złotowski, który ma duże szansę na objęcie funkcji europosła. Przypomniał on, że w okresie tej kampanii poruszał temat polityki prorodzinnej , mając tu na względzie złożenie obietnicy walki o dopłatę w wysokości 100 euro z budżetu Unii Europejskiej na każde dziecko. Złotowski podkreślił także, że jest przeciwko szkodliwemu dla Polski pakietowi klimatycznemu oraz oczekuje zrównania wysokości dopłat dla polskich rolników, do poziomu krajów tzw. starej unii.

 

 

Pytany, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wspieranie rodzin z budżetu państwa, zamiast po przez instytucje unijne, co będzie dalszym rozrostem unijnej biurokracji stwierdził, że problemy z demografią borykają całą Unię Europejską.

 

Wspólne podsumowanie kampanii zorganizowali w czwartek natomiast kandydaci SLD z liderem listy Januszem Zemke. Podkreślał on, że w tych wyborach w sposób szczególny nacisk Sojusz Lewicy Demokratycznej położył na kampanie bezpośrednią, w tym organizacje festynów i wykorzystanie autobusów, którymi kandydaci jeździli po całym województwie.

 

Zemke mówił także dużo o znaczeniu frekwencji wyborczej i zaapelował o udział w wyborach oraz o głosowanie w oparciu o układ sił w Parlamencie Europejskim, czyli albo na frakcję EPP (PO i PSL) albo socjaldemokratyczną S&D.

 

 

Obok Janusza Zemke w tej konferencji prasowej uczestniczyły kandydatki Elżbieta Krzyżanowska, Urszula Iwicka oraz zamykający listę Maciej Makowski.

 

Dzisiaj rozgrywany będzie także mecz charytatywny pomiędzy sztabowcami Janusza Zemke i Tadeusza Zwiefki.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj