Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZybertowicz także europosłem?

Zybertowicz także europosłem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 26 maj 2014 12:04

Na chwilę obecną nie podliczono jeszcze całości wyników wyborczych, ale istnieje szansa, że kujawsko-pomorskie będzie miało nawet 5 europosłów. Na chwilę obecną z 99% pewnością możemy mówić, że posłami będą Janusz Zemke, Tadeusz Zwiefka i Kosma Złotowski, przy odrobinie szczęścia po jednym mandacie uzyska jeszcze PO i PiS.

Jeżeli mamy mówić o czyimś sukcesie, to przede wszystkim mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, który poszli w miarę tłumnie do urn. Obawiano się u nas frekwencji nawet na poziomi 18%, co mogło nie dać nam żadnego mandatu, ostatecznie skończyło się powyżej 22%. Gdy 5 lat temu po nocy wyborczej rozważaliśmy, czy będzie 3 europosłów, dzisiaj zastanawiamy się czy będzie ich nawet 5. To wielki sukces mieszkańców.

 

Duże szanse na mandat ma prof. Andrzej Zybertowicz, który uzyskał 38,845 głosów (po podliczeniu protokołów z 96,35% komisji, wiec ten wynik może się zwiększyć), czyli około 800 mniej od posła Kosmy Złotowskiego.

 

W grze jest cały czas Jan Vincent Rostowski, który jest w trochę gorszej sytuacji od Zybertowicza, gdyż uzyskał tylko 31.674 głosów.

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021