Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPrezydent Komorowski docenia bydgosko-toruński zakład

Prezydent Komorowski docenia bydgosko-toruński zakład

Napisane przez  Ł.R. / TVP Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 31 maj 2014 19:25

Od wtorku godziny 15-tej do środy tej samej pory toruński pomnik Mikołaja Kopernika przybrał bydgoskie barwy. Był to efekt zakładu frekwencyjnego, do którego nawiązał w rozmowie z redaktorem Piotrem Kraśko w Telewizji Polskiej prezydent Bronisław Komorowski.

Głowa państwa w telewizyjnym wywiadzie podkreślała wielokrotnie jak dużym wyzwaniem dla Polaków jest niska frekwencja w różnego rodzaju wyborach. W przypadku tych do Parlamentu Europejskiego jest ona najniższa.

 

Prezydent przyznał, że trzeba szukać pomysłów, które pozwolą na jej zwiększeniem, nawiązał przy tym do naszego kujawsko-pomorskiego zakładu prezydentów miast - Słyszałem, że pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem była fajna rywalizacja. Ten kto przegra rywalizację o frekwencję, to będzie musiał zrobić jakiś gest. Zdaje się, że to pomnik Kopernika w Toruniu ubrany był w barwy Bydgoszczy. Różne są metody.

Te słowa padły w piątkowym wydaniu programu ,,Dziś wieczorem”.

 

W Bydgoszczy frekwencja wyborcza wyniosła 31,2%, w Toruniu zaś 31,1%. O zwycięstwie tego pierwszego miasta zdecydowało około 200 głosów. Gdyby ten zakład wygrał Toruń, to barwy tego miasta przywdziała by bydgoska ,,Łuczniczka”.

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021