Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 grudzień 2018
poniedziałek, 24 grudzień 2018 16:32

Miejsce gdzie narodził się Chrystus

W Betlejem, gdzie według źródeł pisanych miał przyjść na świat Jezus Chrystus w IV wieku zbudowano Bazylikę Narodzenia Pańskiego. To szczególne miejsce dla chrześcijan, szczególnie dzisiaj, jest miejscem pielgrzymek pielgrzymów z całego świata.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 24 grudzień 2018 13:28

Błogosławionych Świąt

Drodzy Czytelnicy – dzisiaj zgodnie z tradycją zasiadamy do wigilijnego stołu, wcześniej składając sobie w grodzie rodzinnym życzenia, aby oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, w pewnym sensie je inaugurując, bowiem życzliwość międzyludzka jaka towarzyszy rodzinnemu świętowaniu, w pełni oddaje symbolikę świąt – narodzin Jezusa Chrystusa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 grudzień 2018 12:08

Inowrocławska Wigilia na Rynku

W piątek na inowrocławskim Rynku zorganizowano po raz XV miejską Wigilię. Była to okazja do złożenia sobie nawzajem życzeń oraz skosztowania przygotowanych dla mieszkańców potrwa. Była m.in. zupa grzybowa i żurek, nie mogło zabraknąć także ryb.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 24 grudzień 2018 12:02

Tradycje jarmarkowe buduje się latami

Jeżeli porównamy zakończony wczoraj jarmark świąteczny na Moście Staromiejskim z Poznaniem lub Wrocławiem, to zauważymy, iż cały czas daleko nam do tych jarmarków. My powinniśmy dzisiaj jednak przede wszystkim spojrzeć w lata poprzednie i zobaczyć jak duży zrobiliśmy postęp, a nie porównywać się z miastami, gdzie tradycje jarmarków świątecznych są znacznie dłuższe – markę jarmarkową buduje się bowiem latami.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:31

Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano w Sport

W czasie Bydgoskiej Wigilii życzenia do bydgoszczan, pełne refleksji, skierował biskup Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Stara się w nich wyjaśnić fenomen narodzenia Jezusa Chrystusa oraz jego wpływ na nasze życie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 grudzień 2018 09:51

Fordońska była zamknięta z powodu wycieku gazu

W niedzielę po południu na stacji benzynowej Lukoil nieopodal ulicy Fordońskiej i Wyścigowej zaczął się ulatniać gaz. Na miejsce wezwano strażaków z grupy ratownictwa chemicznego. Zapadła też decyzja o zamknięciu ulicy Fordońskiej na tym odcinku.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Betlejem w Bydgoszczy” - to już cykliczna impreza, odbywająca się tuż po świętach Bożego Narodzenie w HSW Łuczniczka. Dochód z tego koncerty przeznaczany jest na pomoc potrzebującym. Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę 5 stycznia (początek godzina 18:00).

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10