Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 marzec 2018
piątek, 30 marzec 2018 22:50

ABW interesuje się bydgoskim posłem?

Fakt.pl twierdzi, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przegląda aktywność posła Pawła Skuteckiego z Kukiz15. Chodzi o jego aktywność na bliskim wschodzie – przed tygodniem Skutecki z mównicy sejmowej oczekiwał, aby polski rząd nie przeszkadzał mu w polityce na Bliskim Wschodzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z założeniami budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej powinna zakończyć się pod koniec czerwca. Wszystko wskazuje jednak, że ten termin nie zostanie dochowany, chociażby z powodu opóźnień przy wywłaszczeniu tartaku mieszczącego się przy ulicy Ujejskiego. Sprawdzamy jak wygląda postęp prac z perspektywy ptaka.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 marzec 2018 15:14

Wielki Piątek to dzień ukrzyżowania

Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzona jest pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa za nasze grzechy, która stanie się przyczynkiem zbawienia świata. O wyjątkowości tego dnia świadczy chociażby obowiązywanie wiernych ścisłego postu.

Opublikowano w Regionalne

W Kościele katolickim trwa Triduum Paschalne, ostatni okres przed Wielkanocą – w Wielki Czwartek wspominaliśmy ostatnią wieczerzę i ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii, Wielki Piątek to natomiast wspomnienie skazania na śmierć i drogi krzyżowej na golgotę Jezusa Chrystusa. Polecamy nasz materiał filmowy pozwalający bliżej poznać tamte zdarzenia.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 30 marzec 2018 11:12

W sobotę handel krócej

Jednym z założeń obowiązującej już od kilku tygodni ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę, jest również skrócenie czasu pracy sklepów w Wigilię 24 grudnia oraz w Wielką Sobotę – według ustawy handel może się odbywać do godziny 14:00, ale okazuje się, że niekoniecznie. Celem tych regulacji jest umożliwienie przygotowanie się do świąt pracowników handlu.

Opublikowano w Regionalne

Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcimy pokarmy w świątyniach – w południe na Starym Rynku święcenia dokona bp. Jan Tyrawa w ramach Bydgoskiej Święconki. Będzie to zatem również okazja, aby w bydgoskim gronie złożyć sobie wzajemne życzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu w Bratysławie na Słowacji (u triumfatora poprzedniej edycji) zostanie wybrana Europejska Fasada Roku Life Challenge 2018 – Baumit. Wśród nominowanych do tej nagrody obiektów znajduje się odnowiony dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.