Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2017 01:31
Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą Fot: UMB

393 tys. złotych – taką kwotę około godziny 1 w nocy podał Sztab Regionalny WOŚP. Ta kwota będzie jednak wyższa, bowiem cały czas trwa liczenie spływających pieniędzy. Przez najbliższe dni prowadzone będą także licytację – wylicytować można m.in. obiad z prezydentem Rafałem Bruskim.

 

W dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy zaangażowane było około 700 wolontariuszy z puszkami. Kulminacyjnym miejscem finału był Stary Rynek, gdzie w tym roku odbył się dość ciekawy koncert. Wystąpił znany zespół disko-polo Boys oraz w ramach koncertu niespodzianki Popek, znany również jako Król Albanii.

 

Podczas 25 finału WOŚP zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 

Po północy Jerzy Owsiak poinformował, że w skali kraju na tamten moment zebrane były już 62 mln zł.

 

Bydgoski akcent pojawił się natomiast podczas chińskiego koncertu WOSP w Szangahu, gdzie grał związany z Bydgoszczą i  Solcem Kujawskim zespół Roan. Szerzej o tym piszemy - Finał WOŚP promuje Bydgoszcz

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu