Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2017 01:31
Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą Fot: UMB

393 tys. złotych – taką kwotę około godziny 1 w nocy podał Sztab Regionalny WOŚP. Ta kwota będzie jednak wyższa, bowiem cały czas trwa liczenie spływających pieniędzy. Przez najbliższe dni prowadzone będą także licytację – wylicytować można m.in. obiad z prezydentem Rafałem Bruskim.

 

W dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy zaangażowane było około 700 wolontariuszy z puszkami. Kulminacyjnym miejscem finału był Stary Rynek, gdzie w tym roku odbył się dość ciekawy koncert. Wystąpił znany zespół disko-polo Boys oraz w ramach koncertu niespodzianki Popek, znany również jako Król Albanii.

 

Podczas 25 finału WOŚP zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 

Po północy Jerzy Owsiak poinformował, że w skali kraju na tamten moment zebrane były już 62 mln zł.

 

Bydgoski akcent pojawił się natomiast podczas chińskiego koncertu WOSP w Szangahu, gdzie grał związany z Bydgoszczą i  Solcem Kujawskim zespół Roan. Szerzej o tym piszemy - Finał WOŚP promuje Bydgoszcz

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.