Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2017 01:31
Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą Fot: UMB

393 tys. złotych – taką kwotę około godziny 1 w nocy podał Sztab Regionalny WOŚP. Ta kwota będzie jednak wyższa, bowiem cały czas trwa liczenie spływających pieniędzy. Przez najbliższe dni prowadzone będą także licytację – wylicytować można m.in. obiad z prezydentem Rafałem Bruskim.

 

W dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy zaangażowane było około 700 wolontariuszy z puszkami. Kulminacyjnym miejscem finału był Stary Rynek, gdzie w tym roku odbył się dość ciekawy koncert. Wystąpił znany zespół disko-polo Boys oraz w ramach koncertu niespodzianki Popek, znany również jako Król Albanii.

 

Podczas 25 finału WOŚP zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 

Po północy Jerzy Owsiak poinformował, że w skali kraju na tamten moment zebrane były już 62 mln zł.

 

Bydgoski akcent pojawił się natomiast podczas chińskiego koncertu WOSP w Szangahu, gdzie grał związany z Bydgoszczą i  Solcem Kujawskim zespół Roan. Szerzej o tym piszemy - Finał WOŚP promuje Bydgoszcz

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.