Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTuryści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 maj 2017 10:08
Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka Fot: Bartosz Bieliński

W weekendy spacerując bydgoską starówką coraz częściej napotkać możemy się na przebywających do nas w celach turystycznych obcokrajowców. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że turyści coraz chętniej odwiedzają Bydgoszcz, co potwierdzają statystyki sporządzone przez GUS.

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny opublikował opracowanie poświęcone turystyce w województwie kujawsko-pomoskim w 2016 roku. W Bydgoszczy odnotowano ponad 191 tys. turystów, którzy pozostali przynajmniej na jeden nocleg. Rok wcześniej było to 175 tys. stąd też odnotowaliśmy wzrost zainteresowania turystycznego o kilkanaście tysięcy. GUS wskazuje przy tym, że turyści zagraniczni stanowili nieco ponad 39 tys.

 

W ubiegłym roku na terenie Bydgoszczy udzielono ponad 400 tys. noclegów – czyli możemy powiedzieć, że statystyczny turysta zatrzymywał się w naszym mieście na dłużej niż dwa dni. Co jest tutaj istotne – ponad 1/4 noclegów zostało udzielona obcokrajowcom, którzy statystycznie korzystają u nas z blisko trzech noclegów podczas pobytu. Do województwa kujawsko-pomorskiego najchętniej przyjeżdżają Niemcy, na kolejnych miejscach znajdują się Brytyjczycy i Francuzi.

 

Według GUS Bydgoszcz jednorazowo jest wstanie zaoferować 3,2 tys. miejsc noclegowych oraz 1,6 tys. miejsc w pokojach.

 

Rosnący ruch turystyczny z jednej strony może cieszyć, ale staje się również wyzwaniem dla lokalnej branży turystycznej. Z tego też powodu coraz aktywniej prowadzone są przy koordynacji ByLOT-u działania na rzecz koordynacji działań, abyśmy mogli zaoferować turystom jak najwyższą jakość usług. Podczas ubiegłotygodniowych warsztatów zorganizowanych w hotelu Campanile padła propozycja, aby pracowników hoteli przeszkolić z atrakcji jakie oferuje Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, aby mogli być ambasadorami tej lokalnej marki turystycznej wśród swoich gości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.