Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTuryści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 maj 2017 10:08
Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka Fot: Bartosz Bieliński

W weekendy spacerując bydgoską starówką coraz częściej napotkać możemy się na przebywających do nas w celach turystycznych obcokrajowców. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że turyści coraz chętniej odwiedzają Bydgoszcz, co potwierdzają statystyki sporządzone przez GUS.

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny opublikował opracowanie poświęcone turystyce w województwie kujawsko-pomoskim w 2016 roku. W Bydgoszczy odnotowano ponad 191 tys. turystów, którzy pozostali przynajmniej na jeden nocleg. Rok wcześniej było to 175 tys. stąd też odnotowaliśmy wzrost zainteresowania turystycznego o kilkanaście tysięcy. GUS wskazuje przy tym, że turyści zagraniczni stanowili nieco ponad 39 tys.

 

W ubiegłym roku na terenie Bydgoszczy udzielono ponad 400 tys. noclegów – czyli możemy powiedzieć, że statystyczny turysta zatrzymywał się w naszym mieście na dłużej niż dwa dni. Co jest tutaj istotne – ponad 1/4 noclegów zostało udzielona obcokrajowcom, którzy statystycznie korzystają u nas z blisko trzech noclegów podczas pobytu. Do województwa kujawsko-pomorskiego najchętniej przyjeżdżają Niemcy, na kolejnych miejscach znajdują się Brytyjczycy i Francuzi.

 

Według GUS Bydgoszcz jednorazowo jest wstanie zaoferować 3,2 tys. miejsc noclegowych oraz 1,6 tys. miejsc w pokojach.

 

Rosnący ruch turystyczny z jednej strony może cieszyć, ale staje się również wyzwaniem dla lokalnej branży turystycznej. Z tego też powodu coraz aktywniej prowadzone są przy koordynacji ByLOT-u działania na rzecz koordynacji działań, abyśmy mogli zaoferować turystom jak najwyższą jakość usług. Podczas ubiegłotygodniowych warsztatów zorganizowanych w hotelu Campanile padła propozycja, aby pracowników hoteli przeszkolić z atrakcji jakie oferuje Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, aby mogli być ambasadorami tej lokalnej marki turystycznej wśród swoich gości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.