Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 12:26
Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce Fot: Bartosz Bieliński

Tak przynajmniej oceniają autorzy rankingu portalu HomeBroker zajmującego się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Ranking HomeBroker to tak naprawdę analiza danych dotyczących liczby przestępstw. Ogólna tendencja jest w Polsce ujemna – czyli przestępczość spada.

Najbezpieczniejszym miastem według HomeBroker jest Rzeszów, gdzie stwierdzono w 2017 roku 3183 przestępstwa przy wykrywalności na poziomie 51%. Na tysiąc mieszkańców przypada statystycznie 16,9 przestępstw, co w stosunku do 2013 roku daje spadek o 31%.

 

Bydgoszcz w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu z 7162 przestępstwami, statystycznie 20,2 na tysiąc mieszkańców. Wykrywalność wynosi nad Brdą 63%. Do 2013 roku odnotowano spadek zatem o 34%. Najgorzej wypada Wrocław, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 38,7 przestępstw, czyli prawie dwa razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Nie jest to jedyny ranking pokazujący dość wysokie w skali Polski bezpieczeństwo w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu Fundacja im. Schumana opublikowała zestawienie poświęcone bezpieczeństwu i otwartości polskich miast. Bydgoszcz została w nim sklasyfikowana na piątym miejscu – z tego rankingu wynika również to, że miasto nad Brdą nie ma większy problemów z propagowaniem faszyzmu oraz z przestępstwami na tle rasowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W piątek Zawisza organizuje prezentacje zespołu

  W tym roku prezentacja pierwszego zespołu odbędzie się na Starym Rynku. Odbędzie się ona zatem dzień przed inauguracją rozgrywek A-klasy – w sobotę w Potulicach Zawisza podejmie GLKS Dobrcz.

 • Dla Noteci jednak znajdzie się miejsce w I lidze

  Sytuacja zmieniała się tutaj jak w kalejdoskopie – najpierw działacze Noteci Inowrocław postanowili skorzystać z możliwości wykupu tzw. ,,dzikiej karty” na grę w I lidze, później okazało się jednak, że zgody na takie rozstrzygnięcie nie wyraził związek. Dzisiaj pojawiła się jednak wiadomość korzystna dla inowrocławskiego klubu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski
 • Rolnicy obawiają się bankructw

  Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w piśmie skierowanym do wojewody Mikołaja Bogdanowicza docenia wysiłki podjęte do tej pory na rzecz osób, które ucierpiały w ubiegłotygodniowej nawałnicy. Izba deklaruje również, iż w trybie pilnym włączy się w organizację pomocy poszkodowanym.

 • Minister Mariusz Błaszczak wizytował zniszczone gospodarstwa

  Wystarczy wyjechać kilka kilometrów od Bydgoszczy, aby zobaczyć zniszczenia jakie wywołała trąba powietrzna, która w nocy z piątku na sobotę przeszła przez nasz region. Połamane drzewa, pozrywane słupy trakcyjne czy zniszczone dachy – to chociażby w gminie Koronowo czy powiatach tucholskim i sępoleńskim dość powszedni widok. We wtorek z bliska skutki anomalii pogodowych oglądał szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.