Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 12:26
Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce Fot: Bartosz Bieliński

Tak przynajmniej oceniają autorzy rankingu portalu HomeBroker zajmującego się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Ranking HomeBroker to tak naprawdę analiza danych dotyczących liczby przestępstw. Ogólna tendencja jest w Polsce ujemna – czyli przestępczość spada.

Najbezpieczniejszym miastem według HomeBroker jest Rzeszów, gdzie stwierdzono w 2017 roku 3183 przestępstwa przy wykrywalności na poziomie 51%. Na tysiąc mieszkańców przypada statystycznie 16,9 przestępstw, co w stosunku do 2013 roku daje spadek o 31%.

 

Bydgoszcz w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu z 7162 przestępstwami, statystycznie 20,2 na tysiąc mieszkańców. Wykrywalność wynosi nad Brdą 63%. Do 2013 roku odnotowano spadek zatem o 34%. Najgorzej wypada Wrocław, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 38,7 przestępstw, czyli prawie dwa razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Nie jest to jedyny ranking pokazujący dość wysokie w skali Polski bezpieczeństwo w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu Fundacja im. Schumana opublikowała zestawienie poświęcone bezpieczeństwu i otwartości polskich miast. Bydgoszcz została w nim sklasyfikowana na piątym miejscu – z tego rankingu wynika również to, że miasto nad Brdą nie ma większy problemów z propagowaniem faszyzmu oraz z przestępstwami na tle rasowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.