Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 12:26
Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce Fot: Bartosz Bieliński

Tak przynajmniej oceniają autorzy rankingu portalu HomeBroker zajmującego się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Ranking HomeBroker to tak naprawdę analiza danych dotyczących liczby przestępstw. Ogólna tendencja jest w Polsce ujemna – czyli przestępczość spada.

Najbezpieczniejszym miastem według HomeBroker jest Rzeszów, gdzie stwierdzono w 2017 roku 3183 przestępstwa przy wykrywalności na poziomie 51%. Na tysiąc mieszkańców przypada statystycznie 16,9 przestępstw, co w stosunku do 2013 roku daje spadek o 31%.

 

Bydgoszcz w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu z 7162 przestępstwami, statystycznie 20,2 na tysiąc mieszkańców. Wykrywalność wynosi nad Brdą 63%. Do 2013 roku odnotowano spadek zatem o 34%. Najgorzej wypada Wrocław, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 38,7 przestępstw, czyli prawie dwa razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Nie jest to jedyny ranking pokazujący dość wysokie w skali Polski bezpieczeństwo w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu Fundacja im. Schumana opublikowała zestawienie poświęcone bezpieczeństwu i otwartości polskich miast. Bydgoszcz została w nim sklasyfikowana na piątym miejscu – z tego rankingu wynika również to, że miasto nad Brdą nie ma większy problemów z propagowaniem faszyzmu oraz z przestępstwami na tle rasowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

  Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

 • Zawisza powraca na fotel lidera

  Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • W tym roku WOŚP zagra ponownie dla noworodków

  XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku – zapowiedział dzisiaj jej ,,dyrygent” Jerzy Owsiak. Poinformowano również media o celu finału.

 • Młodzi lekarze nie są wywrotowcami

  W sobotę planowany jest protest lekarzy rezydentów przed Kancelarią Premiera. Drugi tydzień prowadzona jest natomiast głodówka młodych lekarzy w warszawskim szpitalu dziecięcym. W mediach społecznościowych część zwolenników obecnego rządu próbuje dyskredytować młodych lekarzy, robiąc wręcz z nich wywrotowców.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.