Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 12:26
Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce Fot: Bartosz Bieliński

Tak przynajmniej oceniają autorzy rankingu portalu HomeBroker zajmującego się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Ranking HomeBroker to tak naprawdę analiza danych dotyczących liczby przestępstw. Ogólna tendencja jest w Polsce ujemna – czyli przestępczość spada.

Najbezpieczniejszym miastem według HomeBroker jest Rzeszów, gdzie stwierdzono w 2017 roku 3183 przestępstwa przy wykrywalności na poziomie 51%. Na tysiąc mieszkańców przypada statystycznie 16,9 przestępstw, co w stosunku do 2013 roku daje spadek o 31%.

 

Bydgoszcz w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu z 7162 przestępstwami, statystycznie 20,2 na tysiąc mieszkańców. Wykrywalność wynosi nad Brdą 63%. Do 2013 roku odnotowano spadek zatem o 34%. Najgorzej wypada Wrocław, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 38,7 przestępstw, czyli prawie dwa razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Nie jest to jedyny ranking pokazujący dość wysokie w skali Polski bezpieczeństwo w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu Fundacja im. Schumana opublikowała zestawienie poświęcone bezpieczeństwu i otwartości polskich miast. Bydgoszcz została w nim sklasyfikowana na piątym miejscu – z tego rankingu wynika również to, że miasto nad Brdą nie ma większy problemów z propagowaniem faszyzmu oraz z przestępstwami na tle rasowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Europoseł interweniuje w KE w sprawie polityki cenowej ,,Lidla” w Polsce

  Z badania rynku przeprowadzonego przez Take Task w październiku wynika, że ceny w sklepach niemieckiej sieci ,,Lidl” w Polsce są droższe niż w sklepach tej samej sieci ale w Niemczech. Europoseł z województwa kujawsko-pomorskiego Kosma Złotowski w tej sprawie interweniuje w Komisji Europejskiej.

 • Przypominamy o zmianach rozkładów

  Od niedzieli 10 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów, z tego powodu przed wyruszeniem w podróż powinno zapoznać się z aktualnym rozkładem. Zrobić powinni to przede wszystkim podróżujący często po stałych trasach, którzy mogli się przyzwyczaić do godzin rozkładów. O ile nowe rozkłady nie wprowadzają wielkich rewolucji, to dla większości pociągów zmienione będą godziny odjazdów.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.