Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 12:26
Bydgoszcz jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce Fot: Bartosz Bieliński

Tak przynajmniej oceniają autorzy rankingu portalu HomeBroker zajmującego się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Ranking HomeBroker to tak naprawdę analiza danych dotyczących liczby przestępstw. Ogólna tendencja jest w Polsce ujemna – czyli przestępczość spada.

Najbezpieczniejszym miastem według HomeBroker jest Rzeszów, gdzie stwierdzono w 2017 roku 3183 przestępstwa przy wykrywalności na poziomie 51%. Na tysiąc mieszkańców przypada statystycznie 16,9 przestępstw, co w stosunku do 2013 roku daje spadek o 31%.

 

Bydgoszcz w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu z 7162 przestępstwami, statystycznie 20,2 na tysiąc mieszkańców. Wykrywalność wynosi nad Brdą 63%. Do 2013 roku odnotowano spadek zatem o 34%. Najgorzej wypada Wrocław, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 38,7 przestępstw, czyli prawie dwa razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Nie jest to jedyny ranking pokazujący dość wysokie w skali Polski bezpieczeństwo w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu Fundacja im. Schumana opublikowała zestawienie poświęcone bezpieczeństwu i otwartości polskich miast. Bydgoszcz została w nim sklasyfikowana na piątym miejscu – z tego rankingu wynika również to, że miasto nad Brdą nie ma większy problemów z propagowaniem faszyzmu oraz z przestępstwami na tle rasowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.