Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 grudzień 2017 23:30

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Centrum Onkologii otwiera TOP 100 tegorocznego Rankingu Szpitali. Bydgoski szpital uzyskał 908 punktów na 1000 możliwych. Drugie miejsce przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia w Rzeszowie – 903 punkty.

 

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety –  mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

 

Najwyżej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy doceniona została opieka medyczna, za którą placówka uzyskała 353,47 punkty, dość wysoko wypadło również zarządzanie z 312,68 punktami.

 

Na 11 miejscu znalazł się natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza (łącznie 867 punktów), głównie za jakość opieki medycznej. W tej placówce zarządzanie nie przekracza nawet 270 punktów. W pierwszej setce mamy również – 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na 26 miejscu, z dorobkiem 847 punktów; Szpital MSWiA w Bydgoszczy na 40 miejscu, z 823 punktami oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 na 43 miejscu, z 820 punktami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.