Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 grudzień 2017 23:30

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Centrum Onkologii otwiera TOP 100 tegorocznego Rankingu Szpitali. Bydgoski szpital uzyskał 908 punktów na 1000 możliwych. Drugie miejsce przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia w Rzeszowie – 903 punkty.

 

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety –  mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

 

Najwyżej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy doceniona została opieka medyczna, za którą placówka uzyskała 353,47 punkty, dość wysoko wypadło również zarządzanie z 312,68 punktami.

 

Na 11 miejscu znalazł się natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza (łącznie 867 punktów), głównie za jakość opieki medycznej. W tej placówce zarządzanie nie przekracza nawet 270 punktów. W pierwszej setce mamy również – 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na 26 miejscu, z dorobkiem 847 punktów; Szpital MSWiA w Bydgoszczy na 40 miejscu, z 823 punktami oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 na 43 miejscu, z 820 punktami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.