Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 grudzień 2017 23:30

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Centrum Onkologii otwiera TOP 100 tegorocznego Rankingu Szpitali. Bydgoski szpital uzyskał 908 punktów na 1000 możliwych. Drugie miejsce przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia w Rzeszowie – 903 punkty.

 

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety –  mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

 

Najwyżej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy doceniona została opieka medyczna, za którą placówka uzyskała 353,47 punkty, dość wysoko wypadło również zarządzanie z 312,68 punktami.

 

Na 11 miejscu znalazł się natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza (łącznie 867 punktów), głównie za jakość opieki medycznej. W tej placówce zarządzanie nie przekracza nawet 270 punktów. W pierwszej setce mamy również – 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na 26 miejscu, z dorobkiem 847 punktów; Szpital MSWiA w Bydgoszczy na 40 miejscu, z 823 punktami oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 na 43 miejscu, z 820 punktami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

 • Dąb próbował zatrzymać Zawiszę

  W rundzie jesiennej piłkarze Dębu Potulice otrzymali od Zawiszy Bydgoszcz duże lanie przegrywając 11:1. Dzisiaj Dąb był zmobilizowany do rewanżu za tamten gorszy występ, przez co sprawił niebiesko-czarnym duże problemy. Walka o punkty toczyła się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

 • Spółka marszałkowska wzięła się za sprzedaż internetu. Czy narusza to wolną konkurencję?

  Kujawsko-Pomorskie Systemy Informatyczne to jedna z wielu spółek Samorządu Województwa. Powstała w celu doprowadzenia szybkiego internetu do urzędów i szkół. Jej działalność jest dość stanowczo krytykowana przez radnych opozycji, którzy najchętniej KPSI po prostu by zlikwidowali. Według opozycji nie przynosi ona planowanych efektów, a na dodatek jej finanse znajdują się pod kreską.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.