Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 grudzień 2017 23:30

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Centrum Onkologii otwiera TOP 100 tegorocznego Rankingu Szpitali. Bydgoski szpital uzyskał 908 punktów na 1000 możliwych. Drugie miejsce przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia w Rzeszowie – 903 punkty.

 

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety –  mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

 

Najwyżej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy doceniona została opieka medyczna, za którą placówka uzyskała 353,47 punkty, dość wysoko wypadło również zarządzanie z 312,68 punktami.

 

Na 11 miejscu znalazł się natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza (łącznie 867 punktów), głównie za jakość opieki medycznej. W tej placówce zarządzanie nie przekracza nawet 270 punktów. W pierwszej setce mamy również – 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na 26 miejscu, z dorobkiem 847 punktów; Szpital MSWiA w Bydgoszczy na 40 miejscu, z 823 punktami oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 na 43 miejscu, z 820 punktami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.