Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 grudzień 2017 23:30

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Centrum Onkologii otwiera TOP 100 tegorocznego Rankingu Szpitali. Bydgoski szpital uzyskał 908 punktów na 1000 możliwych. Drugie miejsce przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia w Rzeszowie – 903 punkty.

 

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety –  mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

 

Najwyżej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy doceniona została opieka medyczna, za którą placówka uzyskała 353,47 punkty, dość wysoko wypadło również zarządzanie z 312,68 punktami.

 

Na 11 miejscu znalazł się natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza (łącznie 867 punktów), głównie za jakość opieki medycznej. W tej placówce zarządzanie nie przekracza nawet 270 punktów. W pierwszej setce mamy również – 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na 26 miejscu, z dorobkiem 847 punktów; Szpital MSWiA w Bydgoszczy na 40 miejscu, z 823 punktami oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 na 43 miejscu, z 820 punktami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

 • Kluczowy czas dla ACTA 2

  ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.