Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy posłowie tworzą za dużo prawa?

Czy posłowie tworzą za dużo prawa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 18:09

Członkowie partii Wolność w Bydgoszczy podsumowali dzisiaj tegoroczne efekty pracy parlamentu – posłowie uchwalili łącznie 35 tys. strony ustaw, przez co w opinii Marcina Sypniewskiego żyjemy w państwie przeregulowanym – Im więcej prawa, tym bardziej się psuje – ocenia.

 

Ponad 3 metry wysokości miała wieża zbudowana przez członków partii Wolność, przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tyle miejsca zajmują uchwalone w bieżącym roku ustawy – Sejm w tym roku ustanowił niechlubny rekord, uchwalając 35 tys. stron ustaw, bijąc ubiegłoroczny wynik o 3 tys. - wyjaśniał Marcin Sypniewski, lider bydgoskiego oddziału Wolność. Ma być to najwyższy wynik od 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość.

 

- Gdyby ktoś chciał przeczytać te ustawy, musiałby poświęcić na to 5 godzin dziennie. Wątpię, że poseł jest wstanie się z tym zapoznać – dodaje Sypniewski.

 

Przedstawił on przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie w kampanii wyborczej prezydent Donald Trump obiecywał, że podejmie walkę przerośniętemu prawodawstwu. W efekcie w ciągu 11 ostatnich miesięcy usunął z obiegu prawnego ok. 1,5 tys regulacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.