Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy posłowie tworzą za dużo prawa?

Czy posłowie tworzą za dużo prawa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 18:09

Członkowie partii Wolność w Bydgoszczy podsumowali dzisiaj tegoroczne efekty pracy parlamentu – posłowie uchwalili łącznie 35 tys. strony ustaw, przez co w opinii Marcina Sypniewskiego żyjemy w państwie przeregulowanym – Im więcej prawa, tym bardziej się psuje – ocenia.

 

Ponad 3 metry wysokości miała wieża zbudowana przez członków partii Wolność, przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tyle miejsca zajmują uchwalone w bieżącym roku ustawy – Sejm w tym roku ustanowił niechlubny rekord, uchwalając 35 tys. stron ustaw, bijąc ubiegłoroczny wynik o 3 tys. - wyjaśniał Marcin Sypniewski, lider bydgoskiego oddziału Wolność. Ma być to najwyższy wynik od 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość.

 

- Gdyby ktoś chciał przeczytać te ustawy, musiałby poświęcić na to 5 godzin dziennie. Wątpię, że poseł jest wstanie się z tym zapoznać – dodaje Sypniewski.

 

Przedstawił on przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie w kampanii wyborczej prezydent Donald Trump obiecywał, że podejmie walkę przerośniętemu prawodawstwu. W efekcie w ciągu 11 ostatnich miesięcy usunął z obiegu prawnego ok. 1,5 tys regulacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.