Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy posłowie tworzą za dużo prawa?

Czy posłowie tworzą za dużo prawa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 18:09

Członkowie partii Wolność w Bydgoszczy podsumowali dzisiaj tegoroczne efekty pracy parlamentu – posłowie uchwalili łącznie 35 tys. strony ustaw, przez co w opinii Marcina Sypniewskiego żyjemy w państwie przeregulowanym – Im więcej prawa, tym bardziej się psuje – ocenia.

 

Ponad 3 metry wysokości miała wieża zbudowana przez członków partii Wolność, przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tyle miejsca zajmują uchwalone w bieżącym roku ustawy – Sejm w tym roku ustanowił niechlubny rekord, uchwalając 35 tys. stron ustaw, bijąc ubiegłoroczny wynik o 3 tys. - wyjaśniał Marcin Sypniewski, lider bydgoskiego oddziału Wolność. Ma być to najwyższy wynik od 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość.

 

- Gdyby ktoś chciał przeczytać te ustawy, musiałby poświęcić na to 5 godzin dziennie. Wątpię, że poseł jest wstanie się z tym zapoznać – dodaje Sypniewski.

 

Przedstawił on przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie w kampanii wyborczej prezydent Donald Trump obiecywał, że podejmie walkę przerośniętemu prawodawstwu. W efekcie w ciągu 11 ostatnich miesięcy usunął z obiegu prawnego ok. 1,5 tys regulacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.