Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO środki unijne powalczymy także w ramach inicjatywy oddolnej

O środki unijne powalczymy także w ramach inicjatywy oddolnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2015 08:51

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ma zdecydować o wejściu Miasta Bydgoszczy w skład Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania – Dwie Rzeki, która będzie miała szansę zabiegać o środki unijne z RPO na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. LGD obejmie swoim zasięgiem osiedla najbardziej zagrożone wykluczeniem mieszkańców.

Mówimy tutaj o inicjatywie oddolnej zainicjowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Fundacja Fordońska Moc, Fordoński Klub Sportowy Wisła Fordon, do której włączyły się organizacje związane z Błoniem, Bocianowem, Śródmieściem i Wilczakiem.

 

Utworzenie takiej miejskiej LGD będzie jednak możliwe tylko w przypadku wejścia w jej skład Miasta Bydgoszczy, stąd też skierowano do radnych wniosek o udzielenie na to zgody. Zgodnie z przepisami może ona obejmować tylko 150 tys. mieszkańców, stąd też skupiono się na dzielnicach o najbardziej niekorzystnych wskaźnikach demograficznych, dotyczących bezrobocia i przestępczości. Selekcji dokonano w oparciu o analizę firmy Deloitte.

 

LGD Dwie Rzeki będzie mogło liczyć na fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego na prowadzenie staży i kursy zawodowych oraz organizację wsparcia psychologicznego. Łącznie w RPO dla całego województwa na tego typu zadania przewidziano 36,2 mln euro.

 

Miasto Bydgoszcz będzie musiało jako członek LGD płacić składkę, która rocznie nie powinna przekroczyć 150 tys. zł. Te pieniądze będą służyć jako wkład własny do inwestycji dofinansowywanych z Unii Europejskiej.

 

Komisja Promocji Miasta i Współpracy Zagranicznej zaopiniowała w poniedziałek wejście Bydgoszczy do Lokalnej Grupy Działania Dwie Rzeki pozytywnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas