Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Będą mnie rozliczać przyszłe pokolenia

Bruski: Będą mnie rozliczać przyszłe pokolenia

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 wrzesień 2015 13:35

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę, która ma zobowiązać prezydenta Rafała Bruskiego do przeznaczenia od 2016 roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł. Zdaniem Platformy Obywatelskiej uchwała jest niezgodna z prawem i może być unieważniona przez wojewodę.

 

Za przyjęciem uchwały obywatelskiej głosowało 13 radnych (PiS i Bogdan Dzakanowski), przeciw był przewodniczący Rady Miasta Zbigniewa Sobociński, zaś radni PO i SLD Lewica Razem w głosowaniu nie wzięli udziału, co dało wynik 13:1.

 

- Projekt ma wady prawne w naszej opinii, dlatego Klub Radnych Platformy Obywatelskiej nie weźmie udziału w głosowaniu – zapowiadał już na początku debaty radny Maciej Zegarski.

 

Zdaniem przedstawiciela wnioskodawców, radnego Bogdana Dzakanowskiego, uchwała nie ma wad prawnych i nie boi się jej uchylenia przez wojewodę.

 

- Rady osiedlowe jednoznacznie wskazują nieutwardzanie dróg osiedlowych jako główny problem – tłumaczył radny Bogdan Dzakanowski.

 

- Jestem przekonany, że należy się wsłuchać w głos mieszkańców. Jestem przekonany, że mieszkańcy oczekują od nas podjęcia tej uchwały. Będziemy popierać ten projekt, w tej sprawie Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości jest konsekwentny – zapewniał o wsparciu dla tej uchwały radny Łukasz Schreiber.

 

Prezydent Rafał Bruski zarzucał radnym populizm - Na tej sali nie ma radnych, którzy dróg nie chcą budować. Problemem jest tylko kwestia pieniędzy – tłumaczył - Dzisiaj priorytetem są środki unijne. Nie mówię o tym, aby unikać budowy dróg, ale jeżeli na złotówkę wyłożoną na tramwaj ulicą Kujawską otrzymamy 3 zł z Unii Europejskiej, to tylko szaleniec z tego nie skorzysta.

 

Zdaniem Bruskiego radnym opozycji brak odpowiedzialności - Powiedźcie z jakiej inwestycji zrezygnować? Miasta nie zadłużę bardziej niż potrzeba, a środki unijne będę traktował priorytetowo, bo rozliczą mnie z tego przyszłe pokolenia.

 

Mało brakowało, a głosowania nad obywatelskim projektem by nie było, gdyż Platforma Obywatelska dążyła do ściągnięcia go z porządku obrad. Zabrakło do tego jednak jednego głosu.

 

Więcej o sytuacji – Platforma Obywatelska i lewica nie chciały procedować ,,obywatelskiego” projektu.

 

Jeżeli wojewoda nie stwierdzi błędów prawnych, to prezydent Rafał Bruski powinien w projekcie budżetu miasta na rok 2016 zapisać przynajmniej 35 mln zł na zadanie budowy dróg osiedlowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu