Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Czy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 00:51

Wszystko wskazuje, że w tej kadencji parlamentu nie zostanie przyjęta nowa ustawa o prawie wodnym, która miała ustanowić Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Zdaniem radnego województwa Andrzeja Walkowiaka odpowiada za to były wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski.

 

W swoim komentarzu na Facebook-u Andrzej Walkowiak atakuje minister Teresę Piotrowską, że jej sztandarowa obietnica jaką jest Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Radny wojewódzki dodaje, że w rządzie tę kwestie blokował minister Gawłowski.

 

Z wiarygodnych źródeł wiem, ze projekt skutecznie zablokował Wiceinister Środowiska Stanisław Gawłowski – napisał na Facebook-u Andrzej Walkowiak.

 

Radny pytany przez o tę kwestię wyjaśnia - Nie mogę zdradzić informatora, gdyż może on sobie tego nie życzyć.

 

- Temat poruszony był w kuluarach poniedziałkowego połączonego posiedzenia trzech komisji Sejmiku – przyznaje Walkowiak - Wykład przedstawił wówczas radnym prof. Babiński, który mówił o katastrofalnych skutkach dla naszego województwa, rezygnacji z budowy dalszych stopni na Wiśle.


W poniedziałek obradowały komisje: Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii.

 

Podejrzewa się w kuluarach, że wiceminister Gawłowski, który pochodzi ze Szczecina, chce przesunąć środki inwestycyjne z Wisły na Odrę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas