Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Czy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 00:51

Wszystko wskazuje, że w tej kadencji parlamentu nie zostanie przyjęta nowa ustawa o prawie wodnym, która miała ustanowić Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Zdaniem radnego województwa Andrzeja Walkowiaka odpowiada za to były wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski.

 

W swoim komentarzu na Facebook-u Andrzej Walkowiak atakuje minister Teresę Piotrowską, że jej sztandarowa obietnica jaką jest Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Radny wojewódzki dodaje, że w rządzie tę kwestie blokował minister Gawłowski.

 

Z wiarygodnych źródeł wiem, ze projekt skutecznie zablokował Wiceinister Środowiska Stanisław Gawłowski – napisał na Facebook-u Andrzej Walkowiak.

 

Radny pytany przez o tę kwestię wyjaśnia - Nie mogę zdradzić informatora, gdyż może on sobie tego nie życzyć.

 

- Temat poruszony był w kuluarach poniedziałkowego połączonego posiedzenia trzech komisji Sejmiku – przyznaje Walkowiak - Wykład przedstawił wówczas radnym prof. Babiński, który mówił o katastrofalnych skutkach dla naszego województwa, rezygnacji z budowy dalszych stopni na Wiśle.


W poniedziałek obradowały komisje: Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii.

 

Podejrzewa się w kuluarach, że wiceminister Gawłowski, który pochodzi ze Szczecina, chce przesunąć środki inwestycyjne z Wisły na Odrę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19
 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

Wiadomości z regionu