Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkarga z Solca Kujawskiego w końcu trafiła do Komisji Rewizyjnej

Skarga z Solca Kujawskiego w końcu trafiła do Komisji Rewizyjnej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 wrzesień 2015 18:57

W marcu przewodniczący Rady Miejskiej Solca Kujawskiego Mariusz Zamorowski złożył skargę na prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do Rady Miasta Bydgoszczy. Zarzucał on, że włodarz Bydgoszczy narusza autonomię soleckiego samorządu. Do dzisiaj nie trafiła ona do Komisji Rewizyjnej, która powinna ją zbadać.

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński nie skierował jej zgodnie ze Statutem Miasta Bydgoszczy do Komisji Rewizyjnej. Dopiero zaangażowanie Komisji Samorządności i Statutowo Organizacyjnej Rady Miasta, która dopatrzyła się złamania statutu przez Sobocińskiego sprawiła, że zlecenie zadania Komisji Rewizyjnej wprowadzono pod obrady Rady Miasta. Wówczas przeciwko zajęciu się skargą przez Komisję Rewizyjną głosowali radni PO i skarga nie została skierowana.

 

W mojej opinii doszło wówczas do złamania polskiego prawa i statutu miasta, stąd też skierowałem skargę na postępowanie Rady Miasta Bydgoszczy do wojewody. W sierpniu wojewoda uznała, że moja skarga jest zasadna i wezwała Radę Miasta do skierowania skargi do Komisji Rewizyjnej. Dzisiaj to nastąpiło.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu