Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkarga z Solca Kujawskiego w końcu trafiła do Komisji Rewizyjnej

Skarga z Solca Kujawskiego w końcu trafiła do Komisji Rewizyjnej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 wrzesień 2015 18:57

W marcu przewodniczący Rady Miejskiej Solca Kujawskiego Mariusz Zamorowski złożył skargę na prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do Rady Miasta Bydgoszczy. Zarzucał on, że włodarz Bydgoszczy narusza autonomię soleckiego samorządu. Do dzisiaj nie trafiła ona do Komisji Rewizyjnej, która powinna ją zbadać.

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński nie skierował jej zgodnie ze Statutem Miasta Bydgoszczy do Komisji Rewizyjnej. Dopiero zaangażowanie Komisji Samorządności i Statutowo Organizacyjnej Rady Miasta, która dopatrzyła się złamania statutu przez Sobocińskiego sprawiła, że zlecenie zadania Komisji Rewizyjnej wprowadzono pod obrady Rady Miasta. Wówczas przeciwko zajęciu się skargą przez Komisję Rewizyjną głosowali radni PO i skarga nie została skierowana.

 

W mojej opinii doszło wówczas do złamania polskiego prawa i statutu miasta, stąd też skierowałem skargę na postępowanie Rady Miasta Bydgoszczy do wojewody. W sierpniu wojewoda uznała, że moja skarga jest zasadna i wezwała Radę Miasta do skierowania skargi do Komisji Rewizyjnej. Dzisiaj to nastąpiło.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas