Jesteś tutaj: Home

Sejm obniżył wiek emerytalny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 listopad 2016 09:44

Mężczyźni będą mogli przechodzić emeryturę w wieku 65 lat, zaś kobiety w wieku 60 lat. Wczoraj Sejm zdecydował o przywróceniu dawnych zasad przechodzenia na emeryturę. Poprzedni rząd bowiem podwyższył i zrównał wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn – ustalając wiek 67 lat.

Na Facebook-u poseł Łukasz Schreiber wyjaśnia, że wczorajsze głosowanie to tak naprawdę przywrócenie złamanej wcześniej umowy społecznej z Polakami. Większość pracujących przez lata żyło w świadomości, iż będą mogli przejść na emeryturę w wieku 60 i 65 lat.

 

Premier Beata Szydło natomiast przypomina, że poprzedni rząd podwyższył wiek emerytalny bez konsultacji społecznej.

 

Opozycja stoi na stanowisku, iż z racji starzejącego się społeczeństwa Polski na obniżenie wieku emerytalnego nie stać. Nowoczesna uważa, że rząd skazuje tym samym emerytów na głodowe emerytury. Przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego głosowała również Platforma Obywatelska.

 

Projekt ustawy do Sejmu wniósł prezydent Andrzej Duda. Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z jego wyborczych obietnic.

 

Kosma Złotowski

Wspólnie z wiceprzewodniczącym Grupy EKR Prof. Ryszard Legutko oraz wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki PE Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego skierowaliśmy list do komisarz Violety Bulc w sprawie skargi Komisji Europejskiej dotyczącej ograniczenia przez rząd swobodnego ruchu pojazdów do 11,5 tony po drogach publicznych w Polsce.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.