Jesteś tutaj: Home

Autorzy stanu wojennego zostaną zdegradowani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 13 grudzień 2016 12:27

Dzisiaj przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Rada Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego w której zasiadali generałowie Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Bardzo jest prawdopodobne, że pisząc o kolejnej rocznicy tego wydarzenia nie obu wojskowych nie będziemy już tytułowali generałami, bowiem Ministerstwo Obrony Narodowej planuje ich zdegradować.

Wszystko wskazuje na to, że celem wprowadzenia stanu wojennego w Polsce było stłumienie opozycji antykomunistycznej, która cieszyła się coraz większym poparciem społecznym, gdy spadało zaufanie do państwa PRL.

 

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział dzisiaj, że po raz ostatni jakikolwiek urzędnik ministerstwa mówiąc o Jaruzelskim i Kiszczaku używa sformułowania ,,generał”. Podjęte mają zostać kroki prawne – przygotowany projekt ustawy – degradujący obu wojskowych. Jaruzelskiego i Kiszczaka za życia próbowano osądzić, ale nie udało się to z powodu przeciągających się latami procesów, w czasie których obaj często przekładali zwolnienia lekarskie.

 

Sejm Jaruzelskim i Kiszczakiem być może zajmie się już na kolejnym posiedzeniu.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.