Jesteś tutaj: Home

Było blisko katastrofy kolejowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 styczeń 2017 15:15
Było blisko katastrofy kolejowej Fot: Arriva

Około 300 metrów od stacji kolejowej w Serocku (gmina Pruszcz) mogło dojść do czołowego zderzenia dwóch pociągów pasażerskich. Na szczęście awaryjna procedura sprawiła, że pociągi zatrzymały się w odległości 150 metrów od siebie. Przyczyny zajścia ma wyjaśnić specjalnie powołana procedura.

 

Na chwilę obecną tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. Faktem jest, że pociągi relacji Bydgoszcz - Tuchola i Tuchola – Bydgoszcz jechały tym samym torem na kursie kolizyjnym. Specjalna komisja będzie musiała wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. Dyżurny ruchu widząc zagrożenie zdecydował się użyć specjalnego przycisku ,,radio stop” co doprowadziło do awaryjnego zatrzymania obu pociągów.

 

W obu pociągach przebywało około 130 osób. Lekko ranny wyniku gwałtownego hamowania był został jeden maszynistów. Dla podróżnych uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.