Jesteś tutaj: Home

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 styczeń 2017 10:32
25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Archiwum

Inicjatywa Jurka Owsiaka ma już ćwierć wieku. Dzisiaj zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Z orkiestrą grają również miasta województwa kujawsko-pomorskiego.

 

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju – ocenia Jerzy Owsiak, dyrygent WOŚP.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na swojej stronie internetowej, powołując się na opinię prof. Teresy Jackowskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii, wskazuje, że oddziały pediatryczne w naszym kraju są mocno zaniedbane. Dlatego zdecydowano się po raz kolejny poświęcił finał WOŚP wsparciu oddziałów pediatrycznych. Pediatrii poświęcone były również finały – 11, 12, 24.

 

Najważniejsze wydarzenia 25 finału WOŚP dopiero przed nami, ale już do tej pory udało się zebrać ponad 4,5 mln zł. Głównie za sprawą zakończonych licytacji. Z regionalnie toczonych się aukcji za pośrednictwem portalu Allegro warto wskazać chociażby obiad z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim, którego cena wywoławcza na moment pisania tej publikacji wynosiła ponad 2,5 tys. zł. Z innych ciekawych aukcji warto wskazać lot poduszkowcem.

 

W Bydgoszczy finał rozkręcać zacznie się po godzinie 12:00 na Starym Rynku. Natomiast w Inowrocławiu główne wydarzenia związane z WOŚP odbywać będą się w hali sportowej. Na ulicach całego regionu nie brakuje natomiast wolontariuszy kwestujących z puszkami.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.