Jesteś tutaj: Home

S-10 na zachód od Bydgoszczy do wykreślenia!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 03 luty 2017 20:58

Równo przed tygodniem miało miejsce spotkanie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz na którym uzgodniono, że samorządowcy wspólnie zaapelują do premier Beaty Szydło o budowę drogi S-10 na całym kujawsko-pomorskim odcinku, czyli również na odcinku Bydgoszcz – Piła. W podobnym okresie może trafić do rządu jednak stanowisko Zarządu Województwa o wykreślenie tego odcinka z listy rezerwowej Kontraktu Terytorialnego.

 

Wczoraj Urząd Marszałkowski poinformował o przeprowadzanych w trybie ekspresowym konsultacjach społecznych nad aneksem do Kontraktu Terytorialnego. Konsultacje potrwają tylko do przyszłego piątku – 10 lutego.

 

W uzgodnionej przez Zarząd Województwa korekcie znajdują się ważne zapisy dotyczące budowy drogi S-10. Odcinek Bydgoszcz – Toruń wraz z węzłem Czerniewice zostaje w propozycji zarządu przeniesiony z listy rezerwowej na podstawową, co jest na pewno dobrą wiadomością.

 

Już mniej dobra jest jednak propozycja wykreślenia nawet z listy rezerwowej odcinka Bydgoszcz – Piła. W praktyce oznaczać może to odsunięcie realizacji tej inwestycji na znacznie dalszy plan.

 

Istotną informacją jest na pewno pozostawienie na liście rezerwowej nadal odcinka Toruń – Płońsk drogi S-10.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.