Jesteś tutaj: Home

Marszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 luty 2017 11:50

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku przedstawiło radnym postęp prac Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa. Radni wpływu na toczące się prace nad tym dokumentem nie mają, stąd też obyło się bez dyskusji.

Wbrew stanowiskom kierowanym od bydgoskiego samorządu prace planistyczne zmierzają wykazania Miejskiego obszaru funkcjonalnego ośrodków wojewódzkich Bydgoszczy i Torunia. Czyli w praktyce opracowywany dokument będzie wskazywał Bydgoszcz i Toruń jako miasta mogące w przyszłości tworzyć wspólną metropolię. Przeciwko tego typu zapisom protestował bydgoski ratusz. Nie zrobiło to jednak na nikim większego wrażenia.

 

Mapa tego obszaru zaprezentowana radnym, pokrywała się z kształtem ZIT-u Bydgoszczy i Torunia. Obok Bydgoszczy i Torunia oraz powiatów bydgoskiego i toruńskiego, ten obszar tworzą: Nakło, Szubin, Łabiszyn oraz Kowalewo Pomorskie po wschodniej stronie Torunia.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.