Jesteś tutaj: Home

Rozmawiali o przygotowanej reformie służby zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 14 marzec 2017 22:33

We wtorek w Bydgoszczy gościł kolejny przedstawiciel rządu – podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Piotr Gryza. Powodem jego wizyty w kujawsko-pomorskim była przygotowywana przez PiS reforma zdrowia – zakładająca wprowadzenie tzw. sieci szpitali. Minister Gryza starał się rozwiać wątpliwości przedstawicieli placówek ochrony zdrowia w regionie.

Teoria reformy zakłada, że kluczowe dla systemu ochrony zdrowia szpitale wejdą w skład ,,sieci szpitali” i nie będą musiały się martwić o pieniądze na realizowane świadczenia zdrowotne. Pozostałe szpitale nadal będą mogły zabiegać o kontrakty w konkursach.

 

- Sam projekt ustawy stwarza gwarancje co do sprawnego funkcjonowania na rynku istotnych podmiotów systemu ochrony zdrowia – wyjaśniał w Bydgoszczy podsekretarz Piotr Gryza.

 

- Ta ustawa jest przyjazna szpitalom i jest ona niezwykle potrzebna. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tego co było do tej pory proponowane przez poprzednią koalicję rządzącą – ocenia wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos.

 

O tym jak będzie wyglądać sieć szpitali, czyli które placówki zostaną uznane za kluczowe, dowiemy się 27 czerwca. Gryza poinformował tylko, że wszystkie istotne dla województwa kujawsko-pomorskiego szpitale, w tej sieci się znajdą.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.