Jesteś tutaj: Home

Pieniądze unijne pójdą na rejs po nieprzystosowanej do żeglugi drodze wodnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 marzec 2017 00:08

Rząd Beaty Szydło przyjął długoletni program rewitalizacji dróg wodnych, który zakłada przeznaczenie w długiej perspektywie ponad 31 mld zł na kaskadyzację Wisły. Dzisiaj Wisła jest bowiem zdaniem ekspertów nieżeglowna. Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu to nie przeszkadza, bowiem przed realizacją jakichkolwiek inwestycji na Wiśle zorganizowany zostanie rejs barki z kontenerami.

Według założeń barka miałaby wypłynąć z portu w Gdańsku 19 kwietnia br., 20 kwietnia dotrzeć do Grudziądza, zaś dzień później zacumować na Brdyujściu. W Bydgoszczy czekać ma już mniejsza barka, na którą zostanie przeładowana część kontenerów (wynajęty zostanie dźwig wodny). Mniejsza barka z ładunkiem podpłynie następnie na Wyspę Młyńską. Z Brdyujścia większa barka wyruszy natomiast przez Toruń, Włocławek i Płock do Warszawy (planowane dopłynięcie 27 kwietnia). Przez kolejne dni zestaw będzie wracał ze stolicy do Gdańska.

 

Zestaw, który poszukiwany jest do tego projektu, będzie się składał z pchacza i barki 250-300 tonowej. Na barce znajdzie się 14 kontenerów transportowych oraz 3 biurowe tworzące salę konferencyjną.

 

Rejs zostanie sfinansowany głównie z projektu EMMA, którego liderem jest port w Hamburgu.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.