Jesteś tutaj: Home

Bez pomocy rządu stracilibyśmy setki milionów z UE. Marszałek dzisiaj ogłasza sukces

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 14 kwiecień 2017 17:10

Urząd Marszałkowski w Toruniu chwali się, że w perspektywie finansowej 2007-2013 Unii Europejskiej udało się uzyskać województwu kujawsko-pomorskiego procentowo najwyższą nadwyżkę alokacji. Sukcesu władz województwa nie widzi jednak bydgoski radny Michał Krzemkowski, który przypomina, że gdyby nie interwencja rządu, to blisko 10% alokacji byśmy nie zdążyli wykorzystać.

Województwo kujawsko-pomorskie najefektywniej w Polsce wykorzystało środki finansowe dostępne w ramach programów operacyjnych perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2007-2013 – wynika z danych Ministerstwa Finansów – głosi oficjalny komunikat Urzędu Marszałkowskiego.

 

Według tego audytu województwo kujawsko-pomorskie wykorzystało, aż 141% dedykowanej na perspektywę 2007-2013 alokacji.

 

- Nie można mówić o sukcesie marszałka, bowiem gdyby nie wdrożenie przez rząd planu naprawczego, to nie wykorzystalibyśmy ponad 300 mln zł – wyjaśnia radny Michał Krzemkowski.

 

Pierwotnie perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2007-2013 powinna być rozliczona do końca 2015 roku. Z danych Ministerstwa Rozwoju wynika, że kujawsko-pomorskie miało na dzień 31 grudnia 2015 roku niewykorzystane ponad 300 mln zł, przez co plasowaliśmy się w ogonie efektywności wykorzystania funduszy unijnych. Zawarte przez rząd Beaty Szydło dodatkowe porozumienie z Komisją Europejską wydłużyło ten okres o kolejne miesiące.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.