Jesteś tutaj: Home

Bez prądu blisko dwa tygodnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 27 sierpień 2017 20:06

Przez pierwsze godziny po nawałnicach z nocy z soboty na niedzielę bez prądu było kilkadziesiąt tysięcy osób. Dość szybko większości mieszkańców udało się prąd przywrócić, ale byli też tacy, którzy zasilanie odzyskali dopiero wczoraj. Enea Operator informuje, że w sobotę udało się przywrócić zasilanie na wszystkich stacjach średniego napięcia w naszym regionie.

Wystarczyło wyjechać kilka kilometrów poza Bydgoszczy aby zobaczyć ogrom zniszczeń w sieci energetycznej jakie wyrządził huragan. Pozrywane linie, połamane słupy, to był dość powszechny widok. Jeszcze w czwartek energetycy montowali nowe słupy na dość dużym odcinku w Mąkowarsku, gdzie trakcja została przez nawałnice właściwie całkowicie zniszczona.

 

- Pracuję w energetyce od dwudziestu lat, przeżyłem już niejedną odbudowę po wichurach, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem – mówi Artur Talaśka, elektromonter Enei Operator Rejonu Dystrybucji Świecie.

 

Dla pracowników Enea to jednak nie koniec pracy w naszym regionie, bowiem zniszczenia w trakcji spowodowane przez huragan będą usuwane jeszcze przez długi czas.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.