Jesteś tutaj: Home

Przedsiębiorcy i związkowcy zaapelują do biznesu o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 15 wrzesień 2017 19:20

Obradujące w piątek Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przyjęło apel do przedsiębiorców o gest solidarności wobec poszkodowanych w nawałnicach. Wskazano, iż największym utrudnieniem w odbudowie zniszczonych przez żywioł domów, jest utrudniony dostęp do materiałów budowlanych.

 

WRDS jest ciałem mającym na celu rozwiązywanie problemów społecznych poprzez udział przedstawicieli: rządu (wojewody), samorządu (marszałka województwa), organizacji pracodawców oraz związkowców. Przewodnictwo w WRDS jest rotacyjne, obecnie na czele Prezydium stoi Związek Pracodawców Lewiatan.

 

Prezydium K-PWRDS zadeklarowało pomoc dla ofiar sierpniowych nawałnic. Rada wystosuje, poprzez Przewodniczącego, apel do przedsiębiorców, zwłaszcza prezesów firm budowlanych i właścicieli zakładów produkujących materiały budowlane, czy prowadzących hurtownie wyżej wspomnianych materiałów, o wsparcie poszkodowanych w nawałnicach. Samorządy są w trakcie wypłacania zasiłków ofiarom kataklizmu, jednak brakuje materiałów budowlanych, a przede wszystkim ekip mogących odbudować infrastrukturę. Z apelem K-PWRDS zwróci się do lokalnych przedsiębiorców, innych WRDS oraz pracodawców zrzeszonych w organizacjach reprezentatywnych obecnych w dialogu społecznym (Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, BCC) – czytamy z komunikacie z piątkowego posiedzenia.

 

Pojawił się zatem również apel do firm, będących członkami organizacji pracodawców biorących udział w pracach WRDS.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.