Jesteś tutaj: Home

Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 wrzesień 2017 14:42
Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego Fot: Bartosz Bieliński

W trakcie poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki przedstawi informację o sytuacji spółek wojewódzkich. Oczekują tego radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Największe zainteresowanie będą zapewne budzić dwie spółki: Port Lotniczy Bydgoszcz i Kujawksko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku.

Z przekazu medialnego wynika, że bydgoskie lotnisko cały czas się rozwija. Świadczyć ma o tym uruchomienie w ostatnim czasie połączenia z Lwowem oraz zapowiedź zwiększenia liczby lotów RyanAir do Londynu. Zupełnie inaczej jednak sytuacja wygląda, jak spojrzy się na liczby bezwzględne, które zdaniem bydgoskich radnych mogą budzić niepokój. W bieżącym roku odnotowywany jest niemalże każdego miesiąca spadek liczby podróżnych w stosunku do roku ubiegłego. Jedynie w maju odnotowano wzrost o 405 pasażerów, który przy ponad 3,8 tys. straty w lutym jest nikłym, albo inaczej mówiąc symbolicznym.

 

- Odnosimy wrażenie, że lotnisko traktowane jest przez marszałka po macoszemu – przyznaje radny Andrzej Walkowiak – Świadczy o tym, nie podjęcie realnych starań w sprawie budowy linii kolejowej do Portu Lotniczego.

 

Od stycznia do sierpnia bieżącego roku bydgoskie lotnisko obsłużyło o ponad 15 tys. mniej pasażerów niż w identycznym okresie roku 2016.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.