Jesteś tutaj: Home

Złotowski: Centralny rozdział imigrantów to coś idiotycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 wrzesień 2015 18:30

Wracamy do ostatniego głosowania w Parlamencie Europejskim, gdzie ustalono, że Polska powinna przyjąć ok. 7,7% uchodźców napływających do Europy, co w pierwszym rozdaniu przekłada się na 9287 osób. O komentarz tym razem poprosiliśmy europosła Kosmę Złotowskiego.

- Uważam, że centralny rozdział imigrantów to jest coś idiotycznego. Jest to zmuszanie państw niechcących przyjmować imigrantów, aby to robiły – tłumaczy nam poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, który głosował w ubiegły czwartek przeciwko tej rezolucji.

 

- Przyjmowanie imigrantów w takiej ilości, w taki sposób jest co najmniej niebezpieczne. Moglibyśmy przyjąć każdą ilość imigrantów, gdyby takie kraje jak Niemcy, Szwecja, Francja, które z tymi imigrantami mają duże doświadczenie, pokazali nam, że nie ma takich dzielnic we Francji, w Niemczech, w Szwecji, gdzie Policja nie ma prawa wstępu i nie wchodzi tam gdyż się boi. Że nie ma żadnych kłopotów z integracją imigrantów, ale te kłopoty są. Polityka europejska ostatnich dwudziestu lat nas przed tym przestrzega, dlatego nie tylko ja, ale cała nasza frakcja była przeciwko tej rezolucji – tłumaczy przyczyny swojej decyzji.

 

Złotowski był jedynym reprezentantem kujawsko-pomorskiego, który głosował w Brukseli przeciwko rezolucji uchwałodawczej. Posłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke wstrzymali się.

 

Tadeusz Zwiefka o swojej decyzji – Parlament Europejski nie powinien narzucać konkretnych licz uchodźców.

 

Za przyjęciem rezolucji głosowało 370 europosłów, przeciwko było 54, czyli głównie frakcja ECR tworzona przez Złotowskiego, posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Brytyjczyków z partii premiera Davida Camerona.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.