Jesteś tutaj: Home

Wizyta premier Kopacz i prezydenta Dudy to dwie inne klasy (opinia)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 17 październik 2015 14:22

W naszym regionie w ostatnim czasie działo się dość dużo, pierw do Bydgoszczy zawitał cały rząd na posiedzenie Rady Ministrów, w ostatni czwartek przez region przejechał natomiast prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Pierwsza wizyta budziła dość duże emocje w mediach, w przypadku drugiej takiego ciśnienia nie było. Mając możliwość obserwowania obu wydarzeń muszę jednak zauważyć, że mieliśmy do czynienia z zupełnie innym poziomem wydarzeń.

Szumnie zapowiadana wizyta premier Ewy Kopacz wraz z całym rządem tak naprawdę okazała się jednym wielkim niewypałem. Odbyte w Bydgoszczy posiedzenie rządu nie podejmowało w ogóle lokalnej problematyki. Na spotkaniach z mediami premier Kopacz także unikała spraw lokalnych, obiecując tylko na szybko budowę drogi S-5 i S-10. Wizyta ta została zatem zapamiętana głównie z powodu wpadki premier, która nie potrafiła właściwie wymówić nazwy miasta w którym gościła. Można było odnieść też wrażenie, że chciano na tej wizycie pomóc w kampanii wyborczej niektórym kandydatom PO. To się jednak w mojej opinii nie udało, z powodu wpadki premier Ewy Kopacz.

 

Premier Kopacz w bibliotece UKW / Fot: Ł.R.

 

Wizyta premiera Andrzeja Dudy nie niosła już takich emocji. Co na pierwszy rzut oka można zauważyć, głowa państwa bardzo się starała uniknąć jakichkolwiek aspektów związanych z trwającą kampanią wyborczą. Lokalni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości nie ogrzali się zatem zbytnio wokół wizerunku prezydenta Dudy.

 

Zwrócić uwagę należy jednak przede wszystkim na to co wydarzyło się na rynku w Szubinie, gdzie prezydent Andrzej Duda gratulował społeczności lokalnej zaangażowania w obchody 650 lecia swojego miasta. Szczególne słowa uznania kierował do burmistrza Artura Michalaka, nie przeszkadzało mu to, że jest on związany politycznie z Platformą Obywatelską. Osoby będące w Szubinie mogły być świadkami wyniesienia się zarówno prezydenta Dudy, ale też burmistrza Michalaka, ponad partyjną rzeczywistość. Być może wpływ na to miała magia Szubina, Pałuk, na pograniczu Kujaw i Wielkopolski.

 

Burmistrz Michalak z prezentem dla prezydenda Dudy / Fot: T.D.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.