Jesteś tutaj: Home

Uwaga na źle wydrukowane karty do głosowania – frekwencja 16,47%

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 25 październik 2015 14:13

Do godziny 12:00 w skali kraju frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 16,47%. Nie znamy na chwilę obecną szczegółowych danych geograficznych. PKW przestrzega przed źle wydrukowanymi kartami do głosowania. Głosowanie trwa do godziny 21:00.

W Biskupinie (powiat żniński) w lokalu wyborczym wybuch pożar. Przeprowadzona przez Straż Pożarną akcja gaśnicza sprawiła, że głosowanie w tym obwodzie było przerwane na około 1,5 godziny. Obwodowa Komisja Wyborcza po konsultacji z Okręgową Komisją Wyborczą w Bydgoszczy uznały, że ten incydent nie wpłynie na wydłużenie ciszy wyborczej, która trwa do godziny 21:00. Taką decyzję przyjęła Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie. Pożar w Biskupinie był jedyną znaczącą w przerwą w pracy obwodu w skali całej Polski.

 

Do PKW docierają jednostkowe sygnały o źle wydrukowanych kartach do głosowania. Stwierdzono przypadku dwukrotnego wydrukowania w książeczce wyborczej jednej listy wyborczej, bądź złej kolejności list, niezgodnej z losowaniem przeprowadzonym przez PKW. Z tego też powodu wszystkie Obwodowe Komisje Wyborcze zostały poproszone o skrupulatne sprawdzenie kart do głosowania.

 

- Wyborca, który otrzyma kartę z wadami, powinien zwrócić się z żądaniem do Obwodowej Komisji Wyborczej o wymianie karty – wyjaśnia przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński.

 

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosić wyniki wyborów, wraz z podaniem nazwisk posłów i senatórów, planuje na wtorek wieczorem.


We Włocławku członek Obwodowej Komisji Wyborczej miał niszczyć banery wyborcze jednego z komitetów, co jest incydentem naruszającym ciszę wyborczą. Sprawę wyjaśniać będzie Policja oraz Prokuratura. PKW apeluje do świadków naruszeń ciszy wyborczej, o zgłaszanie incydentów tym dwóm organom.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.