Jesteś tutaj: Home

Pęknięcia w regionalnej PO. Całbecki może stracić stanowisko

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 listopad 2015 21:49

Od kilku dni trwają spekulacje nad możliwością zmiany koalicji w Sejmiku, która skutkowałaby odwołaniem marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Żeby pozbawić Całbeckiego stanowiska potrzeba będzie przynajmniej 20 radnych, a tyloma PiS i PSL nie dysponuje, wyłamać musiałby się ktoś z Platformy Obywatelskiej, a takiego scenariusza jak się dowiadujemy się od radnego Jasiakiewicza nie można wykluczyć.

 

- Wszystko zależy od tego ile w ramach polityki centralnej PSL może stracić. To jest jakieś 100 tys. posad i dla ratowania części z nich, PSL nie mający w Sejmie żadnej pozycji, będzie wstanie iść na ustępstwa wobec PiS – przyznaje w rozmowie z nami radny województwa Roman Jasiakiewicz.

 

We wtorek Jasiakiewicz był gościem ,,Rozmowy dnia” Radia PiK, gdzie pytany o zmiany w Sejmiku wyraził pogląd, że PiS (7 radnych) z PSL (10 radnych) przy ewentualnym wsparciu radnego SLD Pawlaka i jego osoby, nie są wstanie osiągnąć tylu głosów.

 

- Po dzisiejszym moim wywiadzie w Radiu PiK otrzymałem telefony, z których wynika, że są radni Platformy Obywatelskiej, którzy byliby wstanie poprzeć odwołanie marszałka Całbeckiego, wówczas jesteśmy wstanie przekroczyć granicę 20 głosów – powiedział nam tego samego dnia wieczorem, radny Jasiakiewicz - Nie można wykluczyć, że powtórzyć mógłby się scenariusz z 2006 roku, gdy po krwawych bojach o prezydenturę pomiędzy Lechem Kaczyńskim i Donalem Tuskiem, powstała koalicja PO-PiS,Samoobrona,PSL.

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.