Jesteś tutaj: Home

Czy nowy rząd te gminny potraktuje w sposób specjalny?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 listopad 2015 00:01

Prawo i Sprawiedliwość w swojej doktrynie mówi o potrzebie większego zaangażowania państwa w rozwój wsi i miasteczek. Przed trzema laty partia ta przygotowała zestawienie gmin, które powinny uzyskać szczególną pomoc, wśród znajduje się wiele samorządów z naszego regionu.

W 2012 roku klub parlamentarny PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o Narodowym Programie Zatrudniania, który zakładał m.in. preferencyjne kredyty rządowe na rozwój obszarów uznanych za ,,ekonomicznie zdegradowane” oraz niższe kwoty ubezpieczeń społecznych dla osób tam zatrudnionych.

 

Projekt ten został odrzucony przez Sejm w I czytaniu. Dzisiaj politycy PiS nie chcą deklarować, czy projekt złożą ponownie, ale przyznają, iż pomóc tym gminom należy w sposób szczególny.

 

Prawo i Sprawiedliwość w 2012 roku oceniło, że szczególna pomoc należy się wszystkim gminom z powiatu nakielskiego (Nakło, Szubin, Kcynia, Sadki, Mrocza), inowrocławskiego (Inowrocław miasto, gmina wiejska Inowrocław, Złotniki Kujawskie, Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo, a także z powiatów: sępoleńskiego, tucholskiego, żnińskiego i świeckiego.

 

Na liście znajdują się zatem też gminny wchodzące w skład Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, mające tworzyć metropolię bydgoską: Nakło, Szubin i Łabiszyn.

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.