Jesteś tutaj: Home

Posłowie złożyli ślubowanie. Premier Kopacz dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 listopad 2015 15:43

Trwa I posiedzenie Sejmu VIII kadencji, wkrótce rozpocznie się też I posiedzenie Senatu. Ewa Kopacz złożyła dzisiaj dymisję swojego rządu, przestrzegając przy tym Prawo i Sprawiedliwość, przed zmarnowaniem dorobku 8-letnich rządów PO i PSL.

 

I posiedzenie Sejmu otworzył marszałek senior Kornel Morawiecki, będący najstarszym wybranym posłem. Morawiecki mówił o wielkiej odpowiedzialności jaką podejmują nowi posłowie – Moim marzeniem jest zmiana Konstytucji – wyjaśniał. Nowa Konstytucja miałaby naprawiać niedoskonałości obecnego prawa.

 

- Nie możemy zgadzać się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą – podkreślał Morawiecki. Jego wystąpienie zostało przyjęte oklaskami na stojąco prawie wszystkich posłów, z koalicji i opozycji.

 

Przed Morawieckim przed nowym Sejmem wystąpił prezydent Andrzej Duda. Wyraził on podziękowanie dla Państwowej Komisji Wyborczej, która w jego opinii bardzo dobrze przeprowadziła wybory, dlatego dzisiaj nikt nie kwestionuje wyników wyborów. Prezydent pozytywnie ocenił fakt, iż w ławach poselskich zasiadać będzie wielu młodych posłów. Mówił on o potrzebie współgrania dla Polski młodości i doświadczenia.

 

Głowa państwa zaapelowała do posłów o większą kulturę polityczną na sali sejmowej, aby stwierdzenie ,,język parlamentarny” nie kojarzyło się Polakom negatywnie.

 

Następnie dymisję złożyła premier Ewa Kopacz, która następnie przestrzegała formowany rząd - Jeżeli będziecie niszczyć wszystko co zbudowali Polacy przez ostatnie ćwierć wieku, jesteśmy gotowi was powstrzymać.

 

Dzisiejsze obrady relacjonujemy dla Państwa bezpośrednio z Sejmu. W piątek przedstawimy materiał filmowy. Napiszemy także o ważnych kwestiach poruszanych dzisiaj w kuluarach dla naszego regionu.

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.