Jesteś tutaj: Home

Schetyna w Bydgoszczy o zagrożeniu państwem totalitarnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 26 listopad 2015 18:26

To co jest osiągnięciem naszych ostatnich 26 lat - to Polska wolność – nie pozwolimy, aby ktokolwiek mógł podnieść na nią rękę – powiedział podczas wizyty w Bydgoszczy Grzegorz Schetyna, który odbył spotkanie z kujawsko-pomorskimi działaczami Platformy Obywatelskiej.

Wizyta byłego ministra spraw zagranicznych w naszym regionie związana jest ze zbliżającymi się w Platformie Obywatelskiej wyborami. Schetyna jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji przewodniczącego. Podczas spotkania z dziennikarzami Schetyna komentował głównie sytuację polityczną w Polsce, w jego opinii to co się działo w środę w Sejmie, wskazywać może zagrożenie dla polskiej demokracji.

 

- Jest pytanie co będzie dalej? Jakie będą następne decyzje? - pytał Grzegorz Schetyna. W jego opinii ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę polityka PiS Mariusza Kamińskiego oraz odwołanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to krok w kierunku państwa totalnego.

 

- Każdy sędzia musi mieć zagwarantowaną niezależność. To jest fundament polskiego państwa, fundament nowoczesnej demokracji. To jest fundament prawa. Będziemy tego bronić i nie pozwolimy, aby prawo było wykorzystywane w celach politycznych, partyjnych i antypaństwowych – wyjaśniał Schetyna, według którego prezes PiS Jarosław Kaczyński dąży do tego, aby pozbawić Trybunał Konstytucyjny niezależności.

 

- Chce powiedzieć to co się zdarzyło i ostatnia aktywność rządu ,aktywność PiS-u pokazuje, że państwo staje totalnym. Od państwa totalnego jest krok do państwa totalitarnego. Platforma zrobi wszystko, aby nie dopuścić do dalszych takich decyzji i dalszej ewolucji sytuacji jaką widzieliśmy kilka dni temu, widzieliśmy wczoraj i nie chcemy widzieć w przyszłości – oceniał Schetyna.

 

W konferencji prasowej Schetynie towarzyszył m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Wspomniał on dobrą współpracę ze Schetyną, jako ministrem spraw wewnętrznych, gdy pełnił funkcję wojewody.

 

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy pojawił się były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który konkuruje ze Schetyną w wyścigu o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.