Jesteś tutaj: Home

Poseł Michał Stasiński za podtrzymaniem kwot imigranckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 27 listopad 2015 12:12

Posłowie klubu Kukiz15 chcą, aby nowy rząd wypowiedział ustalenia dotyczące przyjmowania imigrantów, które zawarł poprzedni rząd, z udziałem bydgoskiej minister Teresy Piotrowskiej. Komisja ds. Unii Europejskiej, przy biernej postawie posłów PiS, wnioskuje o odrzucenie inicjatywy już w I czytaniu.

Wzorem węgierskiego parlamentu, grupa polskich posłów klubu Kukiz15, w tym Paweł Skutecki z Bydgoszczy, złożyła projekt uchwały, który zobowiązałby rząd Beaty Szydło do wymówienia ustaleń Rady Europy, w sprawie przyjęcia przynajmniej kilku tysięcy imigrantów.

 

Wczoraj nad inicjatywą pochyliła się sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej - Sytuacja po zamachach w Paryżu znacząco się zmieniła. Wiemy już na pewno, że co najmniej dwóch terrorystów, którzy brali udział w zamach w Paryżu, przedostali się do Europy razem z falą migrantów. Potwierdziły to służby francuskie. Trzeba powiedzieć jasno, że Polska nie jest wstanie spełnić zobowiązań zaciągniętych przez poprzedni rząd ze względu zagrożenia bezpieczeństwa naszych obywateli – uzasadniała wniosek posłanka Anna Siarkowska.

 

Inicjatywę krytykowali posłowie PO i Nowoczesnej, którzy obawiali się możliwych konsekwencji ze strony UE. W głosowaniu nad wnioskiem o odrzucenie projektu rezolucji w I czytaniu posłowie PiS wstrzymali się od głosu. Kluby PO i Nowoczesna dzięki temu przegłosowali klub Kukiz15. Za odrzuceniem inicjatywy głosował bydgoski poseł Michał Stasiński.

 

Zupełnie inaczej podobna inicjatywa została potraktowana w węgierskim parlamencie, gdzie zdecydowana większość posłów poparła zobowiązania premiera Victora Orbana, do zaskarżenia w Trybunale Sprawiedliwości w Strasburgu ustaleń Rady Europy.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.