Jesteś tutaj: Home

Olszewski dalej pyta o S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 20 grudzień 2015 19:56

Podczas czwartkowych obrad Sejmu poseł Paweł Olszewski bezskutecznie próbował uzyskać od przedstawiciela ministerstwa infrastruktury informację, czy droga ekspresowa S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń będzie do 2020 roku realizowana. Parlamentarzysta postanowił złożyć dodatkowo interpelacje poselską w tej sprawie.

Batalia o drogę ekspresową S-10 trwała kilka miesięcy. Parlamentarzyści i samorządowcy z całego regionu podejmowali działania ponad podziałami politycznymi. Pod koniec kadencji Sejmu usłyszeliśmy, że S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń będzie jednym z priorytetów, zaś do 2026 roku spodziewać możemy się realizacji odcinków w kierunku Piły, co poprawi skomunikowanie ze Szczecinem.

 

Dzisiaj okazuje się, że nic pewnego nie mamy. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie wypowiedziało się jednoznacznie w sprawie drogi ekspresowej S-10. Wiemy jedynie tyle, że wszystkie zapowiedziane przez rząd PO-PSL inwestycje drogowe nie zostaną zrealizowane, gdyż nie mamy na nie pieniędzy. Politycy PiS zarzucają poprzednikom, że składali obietnice bez pokrycie, bydgoski poseł PO Paweł Olszewski z kolei jednoznacznie twierdzi, że nowy rząd kosztem budowy dróg chce sfinansować swoje socjalne obietnice.

 

Jak ważna jest to inwestycja dla regionu niech świadczą konsultacje społeczne, które odbyły się w pierwszych miesiącach 2015 r. Odcinek S10 Bydgoszcz - Toruń był drugim w skali kraju z największą liczba przesłanych uwag, spośród których miażdżącą większość stanowiły prośby o dodanie tej inwestycji do listy podstawowej Programu. Wspólne starania samorządów, mieszkańców, organizacji pozarządowych i lokalnych polityków zakończyły się sukcesem i wpisaniem omawianego odcinka drogi S10 do zadań priorytetowych – pisze w interpelacji poselskiej Paweł Olszewski.

 

Odpowiedź na nią udzielona zostanie najprawdopodobniej dopiero w styczniu, wówczas jednak będziemy wiedzieli na czym stoimy. Coraz więcej w rządzie PiS można usłyszeć, że na szczególne wsparcie może liczyć Polska północno-zachodnia, a co za tym idzie, może być to szansą dla odcinka Bydgoszcz – Piła S-10.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.