Jesteś tutaj: Home

Posłowie z północno-zachodniej Polski chcą współpracować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 23 grudzień 2015 01:26

Od właściwie momentu ślubowania trwają w Sejmie rozmowy, aby powołać zespół parlamentarny, który skupiłby się na interesie północno-zachodniej Polski. Dla naszego regionu priorytetem na najbliższe lata będzie budowa drogi S-10, która może być zagrożona – istotne będzie zatem znalezienie sojuszników w Pile czy Szczecinie. Wśród osób zaangażowanych w tę ideę znajduje się poseł Paweł Skutecki z Bydgoszczy.

Na chwilę obecną wstępne rozmowy prowadzono w klubie Kukiz15. Dla powodzenia całej idei będzie jednak potrzebne ponadpartyjne działanie.

 

-Od wielu lat znam się z posłem Sylwestrem Chruszczem, który reprezentuje w Sejmie województwo zachodniopomorskie Podczas naszych rozmów zauważyliśmy, że Bydgoszcz i Szczecin wiele łączy i są rzeczy gdzie mamy wspólny interes – wyjaśnia nam poseł Paweł Skutecki. Poseł Chruszcz z racji pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury byłby dla Bydgoszczy dobrym sojusznikiem.

 

Dla obu miast istotna będzie budowa drogi S-10, o czym poseł Chruszcz mówił kilka tygodni temu w rozmowie z Portalem Kujawskim, ale również elektryfikacja odcinka Piła – Krzyż linii kolejowej, co umożliwi uruchomienie bezpośrednich pociągów. Szczecinianie otrzymaliby dzięki temu ważny szlak komunikacyjny z centralną Polską.

 

Wstępnie zainteresowany współpracą będzie również poseł Jarosław Porwich z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Stefan Romecki z okręgu koszalińskiego, Bartosz Józwiak z okręgu konińskiego. W okolicach Gorzowa przebiega Kanał Bydgoski, którego rozwój także ma kluczowe znaczenie dla naszego regionu. Zespół zabiegałby również o drogę ekspresową S-11 z Piły do Koszalina, a być może też drogę krajową nr 25, która łączy Bydgoszcz z Koszalinem przez Chojnice.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.